bwg - en to is_IS translation catalogue (35 entries)

en: Random
is_IS: Slembið

en: Search
is_IS: Leita

en: of
is_IS: af

en: Filename
is_IS: Skráarnafn

en: Size
is_IS: Stærð

en: Reset
is_IS: Endurstilla

en: Default
is_IS: Sjálfgefið

en: First
is_IS: Fyrsta

en: Last
is_IS: Síðasta

en: Back
is_IS: Til baka

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
is_IS: Það er ekkert myndasafn valið eða völdu myndasafni hefur verið eytt.

en: More
is_IS: Meira

en: Hide
is_IS: Fela

en: The image has been deleted.
is_IS: Myndinni hefur verið eytt.

en: Play
is_IS: Spila

en: Maximize
is_IS: Hámarka

en: Fullscreen
is_IS: Fylla skjá

en: Show info
is_IS: Sýna upplýsingar

en: Open image in original size.
is_IS: Opna mynd í upprunalegri stærð.

en: Download original image
is_IS: Hala niður upprunalegri mynd

en: Hide Comments
is_IS: Fela athugasemdir

en:  item(s)
is_IS: stök

en: Previous
is_IS: Fyrri

en: Next
is_IS: Næsta

en: Go to the first page
is_IS: Fara á fyrstu síðu

en: Go to the previous page
is_IS: Fara á fyrri síðu

en: Go to the next page
is_IS: Fara á næstu síðu

en: Go to the last page
is_IS: Fara á síðustu síðu

en: This is not a valid email address.
is_IS: Þetta er ekki gilt netfang.

en: There are no images matching your search.
is_IS: Leitin skilaði engum myndaniðurstöðum.

en: Show Comments
is_IS: Sýna athugasemdir

en: Restore
is_IS: Endurheimta

en: Exit Fullscreen
is_IS: Ekki fylla skjá

en: Pause
is_IS: Hlé

en: Hide info
is_IS: Fela upplýsingar
