bwg - en to mk_MK translation catalogue (51 entries)

en: Random
mk_MK: Случајна

en: Name
mk_MK: Име

en: Search
mk_MK: Пребарување

en: of
mk_MK: на

en: Email
mk_MK: e-mail

en: Comment
mk_MK: Коментираат

en: Filename
mk_MK: Име

en: Size
mk_MK: големина

en: Reset
mk_MK: Ресетирање

en: Default
mk_MK: Вообичаената вредност

en: First
mk_MK: Во прв план

en: Last
mk_MK: Трае

en: Back
mk_MK: Назад

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
mk_MK: Нема избрани галерија или галеријата е избришана.

en: More
mk_MK: Повеќе

en: Hide
mk_MK: Скрие

en: Show comments
mk_MK: Покаже коментари

en: Share on Facebook
mk_MK: Сподели на Facebook

en: Share on Twitter
mk_MK: Сподели на Twitter

en: Share on Pinterest
mk_MK: Сподели във Pinterest

en: Share on Tumblr
mk_MK: Сподели на Tumblr

en: The image has been deleted.
mk_MK: Сликата е избришан.

en: Play
mk_MK: Играат

en: Maximize
mk_MK: Рашири

en: Fullscreen
mk_MK: Цел екран

en: Show rating
mk_MK: Покаже рејтинг

en: Open image in original size.
mk_MK: Отворен сликата во оригинална големина.

en: Download original image
mk_MK: Преземете оригиналната слика

en: Hits:
mk_MK: Преземања:

en: Rated.
mk_MK: Номинално.

en: Hide Comments
mk_MK: Скрие коментари

en: Verification Code
mk_MK: код за верификација

en: Submit
mk_MK: Прати

en: Your comment is awaiting moderation
mk_MK: Вашиот коментар чека модерирање

en: Delete Comment
mk_MK: Избришете коментар

en:  item(s)
mk_MK: ставка

en: Previous
mk_MK: Претходниот

en: Next
mk_MK: Следната

en: Go to the first page
mk_MK: Оди на првата страница

en: Go to the previous page
mk_MK: Оди на претходната страница

en: Go to the next page
mk_MK: Оди на следната страница

en: Go to the last page
mk_MK: Оди до последната страница

en: This is not a valid email address.
mk_MK: Ова не е валидна емаил адреса.

en: There are no images matching your search.
mk_MK: Не са открити снимки, отговарящи на вашето търсене.

en: Show Comments
mk_MK: Покажи ги коментарите

en: Restore
mk_MK: Врати

en: Exit Fullscreen
mk_MK: Излезете на цел екран

en: Pause
mk_MK: Пауза

en: Hide info
mk_MK: Скриване на информация

en: Hide rating
mk_MK: Сокриј рејтинг.

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
mk_MK: Фото галерија приклучок ажурирање интервал.
