bwg - en to pl_PL translation catalogue (141 entries)

en: Delete
pl_PL: Usuń komentarz

en: Comments
pl_PL: Komentarz

en: Galleries
pl_PL: Galerie

en: Instagram only
pl_PL: Tylko Instagram

en: Facebook
pl_PL: Podziel się na Facebooku.

en: Random
pl_PL: przypadkowy

en: Gallery
pl_PL: Galeria

en: All galleries
pl_PL: Wszyst. galerie

en: All images
pl_PL: Wszyst. zdjęcia

en: Select all
pl_PL: Wybierz wszystkie

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Add to image
pl_PL: Dodaj do zdjęcia

en: Add New
pl_PL: Dodaj nowe

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: First page
pl_PL: Pierwsza

en: Previous page
pl_PL: Poprzednia

en: Current Page
pl_PL: Bieżąca

en: of
pl_PL: z

en: Next page
pl_PL: Następna

en: Last page
pl_PL: Ostatnia

en: Select All
pl_PL: Wybierz wszyst.

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Author
pl_PL: Autor

en: Preview
pl_PL: Poprzedni

en: Show more details
pl_PL: Pokaż komentarze

en: Basic
pl_PL: Podstawowe

en: Published
pl_PL: Opublikuj

en: Yes
pl_PL: Tak

en: No
pl_PL: Nie

en: Description
pl_PL: Opis

en: Gallery group
pl_PL: Grupa gelerii

en: Email
pl_PL: E-mail

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Crop
pl_PL: Przytnij

en: Grayscale
pl_PL: Skla szarości

en: Negative
pl_PL: Negatyw

en: Saturate
pl_PL: Saturacja

en: Reset image
pl_PL: Zresetować

en: Contrast
pl_PL: Kontrast

en: Gallery title
pl_PL: Tytuł galerii

en: Gallery autoupdate option
pl_PL: Galeria zdjęć plugin interwał automatycznej aktualizacji.

en: No update
pl_PL: Brak aktualizacji

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Description:
pl_PL: Opis:

en: You have unsaved changes.
pl_PL: Masz niezapisane zmiany.

en: Show order column
pl_PL: Pokaż komentarze

en: Filename
pl_PL: Nazwa pliku

en: Resolution
pl_PL: Rozdzielczość

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Reset
pl_PL: Zresetować

en: Watermark
pl_PL: Znak wodny

en: Gallery autoupdate interval
pl_PL: Aktualizacja galerii co

en: hour
pl_PL: godz.

en: min
pl_PL: min.

en: Text
pl_PL: Treść

en: Default
pl_PL: Domyślnie

en: Load More
pl_PL: Więcej

en: Show tag box
pl_PL: Pokaż tag

en: Show on hover
pl_PL: Pokaż informacje

en: Show ecommerce icon
pl_PL: Pokaż ikonę sklepu

en: Gallery groups per page
pl_PL: Ilość galerii na stronie

en: Enable comments
pl_PL: Pokaż komentarze

en: Enable comments moderation
pl_PL: Włącz moderację komentarzy

en: Enable rating
pl_PL: Włącz oceny

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Border style:
pl_PL: Styl ramki

en: Share buttons color:
pl_PL: Podziel się na Facebooku.

en: Comments Width:
pl_PL: Komentarz

en: Gallery Type:
pl_PL: Typ galerii

en: First
pl_PL: Pierwszy

en: Last
pl_PL: Trwać

en: Remove items
pl_PL: pozycja

en: Order by:
pl_PL: Sortuj według

en: Add selected images to gallery
pl_PL: Dodaj wybrane zdjęcia do galerii

en: Back
pl_PL: Powrót

en: item
pl_PL: pozycja

en: Gallery Tags
pl_PL: Tagi galerii

en: rotated left
pl_PL: Jeszcze nie ocenione.

en: reset
pl_PL: Zresetować

en: Add pricelist
pl_PL: Dodaj cennik

en: Remove pricelist
pl_PL: Skasuj cennik

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
pl_PL: Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

en: More
pl_PL: Więcej

en: Hide
pl_PL: Ukryć

en: Show comments
pl_PL: Pokaż komentarze

en: Share on Facebook
pl_PL: Podziel się na Facebooku.

en: Share on Twitter
pl_PL: Podziel się na Twitterze.

en: Share on Pinterest
pl_PL: Udostępnij na Pinterest

en: Share on Tumblr
pl_PL: Podziel się na Tumblr

en: Show ecommerce
pl_PL: Pokaż sklep

en: There are no images to download.
pl_PL: Nie ma zdjęć w tej galerii.

en: The image has been deleted.
pl_PL: Obraz został usunięty.

en: Play
pl_PL: Odtwórz

en: Maximize
pl_PL: Maksymalizacji

en: Fullscreen
pl_PL: Pełny ekran

en: Show info
pl_PL: Pokaż informacje

en: Show rating
pl_PL: Pokaż ocenę

en: Open image in original size.
pl_PL: Otwórz obraz w oryginalnym rozmiarze.

en: Download original image
pl_PL: Pobierz oryginalny obraz

en: Ecommerce
pl_PL: Sklep

en: Hits:
pl_PL: Odsłon:

en: Rated.
pl_PL: Ocenione.

en: Hide Comments
pl_PL: Ukryj komentarze

en: Verification Code
pl_PL: Kod weryfikacyjny

en: Privacy Policy
pl_PL: Polityka Prywatności

en: Submit
pl_PL: Zatwierdź

en: Your comment is awaiting moderation
pl_PL: Twój komentarz oczekuje na moderację

en: Hide Ecommerce
pl_PL: Ukryj sklep

en: Add to cart
pl_PL: Dodaj do koszyka

en: items
pl_PL: pozycja

en: Price
pl_PL: Cena

en: Count
pl_PL: Ilość

en: Total
pl_PL: Suma

en: View cart
pl_PL: Pokaż koszyk

en: Delete Comment
pl_PL: Usuń komentarz

en: Open
pl_PL: Otwórz

en: There are no images.
pl_PL: Nie ma zdjęć w tej galerii.

en: Download gallery
pl_PL: Pobierz oryginalny obraz

en:  item(s)
pl_PL: pozycja/e

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Next
pl_PL: Następny

en: Go to the first page
pl_PL: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to the previous page
pl_PL: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to the next page
pl_PL: Przejdź do następnej strony

en: Go to the last page
pl_PL: Idź do ostatniej strony

en: Options
pl_PL: Opcje

en: This is not a valid email address.
pl_PL: To nie jest prawidłowy adres e-mail.

en: There are no images matching your search.
pl_PL: Nie ma żadnych zdjęć pasujących do wyszukiwania.

en: Show Ecommerce
pl_PL: Pokaż sklep

en: Show Comments
pl_PL: Pokaż komentarze

en: Restore
pl_PL: Przywróć

en: Exit Fullscreen
pl_PL: Zamknij tryb pełnoekranowy

en: Pause
pl_PL: Pauza

en: Hide info
pl_PL: Ukryj informacje

en: Hide rating
pl_PL: Ukryj ocenił

en: Editing Comments
pl_PL: Ukryj komentarze

en: Gallery tags
pl_PL: Tagi galerii

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
pl_PL: Galeria zdjęć plugin interwał automatycznej aktualizacji.

en: Rate
pl_PL: Ocenione.

en: Terms of Use
pl_PL: Regulamin
