photo-gallery - en to el translation catalogue (493 entries)

en:  item(s)
el: στοιχείο(α)

en: 0 for all.
el: 0 για όλα.

en: <b>Dailymotion</b> URL example:
el: Παράδειγμα <b>Dailymotion</b> συνδέσμου:

en: <b>Flickr</b> URL example:
el: Παράδειγμα <b>Flickr</b> συνδέσμου:

en: <b>Instagram</b> URL example:
el: Παράδειγμα <b>Instagram</b> συνδέσμου:

en: <b>Vimeo</b> URL example:
el: Παράδειγμα <b>Vimeo</b> συνδέσμου:

en: <b>Youtube</b> URL example:
el: Παράδειγμα <b>Youtube</b> συνδέσμου:

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Galleries/Images
el: Προσθήκη Εικόνων/Συλλογών

en: Add Images
el: Προσθήκη Εικόνων

en: Add Instagram Gallery
el: Προσθήκη Συλλογής Instagram

en: Add New
el: Προσθήκη νέας

en: Add Photo Gallery
el: Προσθήκη Συλλογής

en: Add Preview Image
el: Προσθήκη Εικόνας Προεπισκόπησης

en: Add new media, keep old ones published.
el: Προσθήκη νέων πολυμέσων, διατήρηση παλαιότερων.

en: Add new media, unpublish old ones.
el: Προσθήκη νέων πολυμέσων, αποδημοσίευση παλαιότερων.

en: Add placeholder to search
el: Προσθήκη πεδίου για αναζήτηση

en: Add pricelist
el: Προσθήκη τιμοκαταλόγου

en: Add selected images to gallery
el: Προσθήκη επιλεγμένων εικόνων στη συλλογή

en: Add tag
el: Προσθήκη ετικέτας

en: Add to Gallery Group
el: Προσθήκη στο Γκρουπ Συλλογών

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Add to gallery
el: Προσθήκη στη gallery

en: Add to image
el: Προσθήκη στην εικόνα

en: Add-ons
el: Πρόσθετα

en: Advanced
el: Προχωρημένες ρυθμίσεις

en: Advertisement
el: Διαφήμιση

en: Advertisement color
el: Χρώμα διαφήμισης

en: Advertisement dimensions
el: Διαστάσεις διαφήμισης

en: Advertisement font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς διαφήμισης

en: Advertisement font style
el: Στυλ γραμματοσειράς διαφήμισης

en: Advertisement link
el: Σύνδεσμος διαφήμισης

en: Advertisement opacity
el: Ορατότητα διαφήμισης

en: Advertisement position
el: Θέση διαφήμισης

en: Advertisement text
el: Κείμενο διαφήμισης

en: Advertisement type
el: Τύπος διαφήμισης

en: Albums
el: Άλμπουμ

en: All Galleries
el: Όλες οι Galleries

en: All galleries
el: Όλες οι galleries

en: All images
el: Όλες οι εικόνες

en: All images are successfully reset.
el: Όλες οι εικόνες αρχικοποιήθηκαν επιτυχώς.

en: All images are successfully watermarked.
el: Το υδατογράφημα εισήχθη επιτυχώς σε όλες τις εικόνες.

en: All thumbnails are successfully recreated.
el: Όλες οι μικρογραφίες επαναδημιουργήθηκαν επιτυχώς.

en: Alt/Title
el: Alt/Τίτλος

en: Alt/Title:
el: Alt/Τίτλος:

en: Always
el: Πάντα

en: Always show
el: Να εμφανίζονται πάντα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to permanently remove selected items?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά τα επιλεγμένα στοιχεία?

en: Arrow
el: Βέλος

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Author
el: Συντάκτης

en: Back
el: Πίσω

en: Background Color:
el: Χρώμα Φόντου

en: Background color:
el: Χρώμα φόντου:

en: Background transparency:
el: Ορατότητα φόντου:

en: Basic
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Bottom
el: Κάτω

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Button text:
el: Κείμενο κουμπιού:

en: Buttons color:
el: Χρώμα κουμπιών:

en: Buttons size:
el: Μέγεθος κουμπιών:

en: Buttons transparency:
el: Ορατότητα κουμπιών:

en: Can't rename the file.
el: Το αρχείο δε μπορεί να μετονομαστεί

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Center
el: Κέντρο

en: Changes must be saved.
el: Οι αλλαγές πρέπει να αποθηκευτούν.

en: Choose
el: Επιλέξτε

en: Click to sort by date modified
el: Πατήστε για να ταξινομήσετε κατά ημερομηνία αλλαγής

en: Click to sort by name
el: Πατήστε για να ταξινομήσετε κατά όνομα

en: Click to sort by size
el: Πατήστε για να ταξινομήσετε κατά μέγεθος

en: Click to sort by this item
el: Πατήστε για να ταξινομήστε κατά αυτό το στοιχείο

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Comments Width:
el: Μήκος Σχολίων:

en: Comments background color:
el: Χρώμα φόντου σχολίων:

en: Comments font color:
el: Χρώμα γραμματοσειράς σχολίων:

en: Comments font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς σχολίων:

en: Comments position:
el: Θέση σχολίων:

en: Contact us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Contrast
el: Αντίθεση

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Count
el: Αριθμός

en: Create an account %s.
el: Δημιουργήστε ένα λογαριασμό %s.

en: Crop
el: Περικοπή

en: Current Page
el: Τρέχουσα

en: Cut
el: Μετακίνηση

en: Database Tables
el: Πίνακες Βάσης Δεδομένων

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date modified
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default values restored. Changes must be saved.
el: Οι αρχικές τιμές επαναφέρθηκαν. Οι αλλαγές πρέπει να αποθηκευτούν.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: Delete the folder containing uploaded images.
el: Διαγραφή του φακέλου εικόνων.

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description color:
el: Χρώμα περιγραφής:

en: Description font color:
el: Χρώμα γραμματοσειράς περιγραφής:

en: Description font family:
el: Οικογένεια γραμματοσειράς περιγραφής:

en: Description font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς περιγραφής:

en: Description position
el: Θέση περιγραφής

en: Description transparency:
el: Ορατότητα περιγραφής:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Dimensions:
el: Διαστάσεις:

en: Directory already exists.
el: Ο φάκελος υπάρχει ήδη.

en: Display info by default
el: Εμφάνιση πληροφοριών εξ' αρχής

en: Do Nothing
el: Καμία ενέργεια

en: Do you really want to uninstall %s?
el: Θέλετε πραγματικά να απεγκαταστήσετε το %s?

en: Do you want to delete selected item?
el: Θέλετε να διαγράψετε το επιλεγμένο στοιχείο?

en: Do you want to delete selected items?
el: Θέλετε να διαγράψετε τα επιλεγμένα στοιχεία?

en: Do you want to reset to default?
el: Θέλετε όντως να επαναφέρετε όλες τις αρχικές ρυθμίσεις?

en: Don't show
el: Να μην εμφανίζονται

en: Download gallery
el: Κατεβάστε τη συλλογή

en: Download original image
el: Κατεβάστε την πρωτότυπη εικόνα

en: Downloads
el: Μεταφορτώσεις

en: Drag to re-order
el: Σύρατε για αλλαγή σειράς

en: Duplicate
el: Κλωνοποίηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit options
el: Επεξεργασία επιλογών

en: Effect duration
el: Διάρκεια εφέ

en: Email
el: email

en: Embed Media
el: Ενσωμάτωση Πολυμέσων

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable autoplay
el: Αυτόματη έναρξη

en: Enable bulk download button
el: Ενεργοποίηση κουμπιού για μαζικό κατέβασμα

en: Enable comments
el: Ενεργοποίηση σχολίων

en: Enable comments moderation
el: Ενεργοποίηση έγκρισης για σχόλια

en: Enable control buttons
el: Κουμπιά ελέγχου

en: Enable rating
el: Ενεργοποίηση αξιολογήσεων

en: Enable shuffle
el: Τυχαία εμφάνιση

en: Enter directory name
el: Όνομα φακέλου

en: Enter new name
el: Γράψτε νέο όνομα

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error: cannot get response from the server.
el: Σφάλμα: δεν υπάρχει ανταπόκριση από τον διακομιστή.

en: Error: something wrong happened at the server.
el: Σφάλμα: κάτι πήγε στραβά στον διακομιστή.

en: Exit Fullscreen
el: Έξοδος από πλήρη οθόνη

en: Failed to copy some of the files.
el: Αποτυχία στην αντιγραφή κάποιων αρχείων.

en: Failed to import images from media library
el: Αποτυχία εισαγωγής εικόνων από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Failed to move some of the files.
el: Αποτυχία στη μετακίνηση κάποιων αρχείων.

en: Failed.
el: Απέτυχε.

en: File doesn't exist.
el: Το αρχείο δεν υπάρχει.

en: File loading failed
el: Η φόρτωση του αρχείου απέτυχε

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Filter by gallery
el: Φιλτράρισμα ανά Συλλογή

en: Filter by image
el: Φιλτράρισμα ανά εικόνα

en: First
el: Πρώτο

en: First page
el: Πρώτη σελίδα

en: Font color:
el: Χρώμα γραμματοσειράς:

en: Font family:
el: Οικογένεια γραμματοσειράς:

en: Font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: Full width info
el: Πληροφορίες σε πλήρες μήκος

en: Full width title
el: Τίτλος πλήρους μεγέθους

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: GET THIS ADD ON
el: ΑΠΟΚΤΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΤΟ

en: Galleries
el: Συλλογές

en: Galleries / Gallery groups
el: Συλλογές / Γκρουπ Συλλογών

en: Galleries and Gallery Groups
el: Συλλογές και Γκρουπ Συλλογών

en: Galleries:
el: Συλλογές:

en: Gallery
el: Συλλογή

en: Gallery Group Title
el: Τίτλος Γκρουπ Συλλογών

en: Gallery Groups
el: Γκρουπ Συλλογών

en: Gallery Groups:
el: Γκρουπ συλλογών:

en: Gallery Tags
el: Ετικέτες Συλλογής

en: Gallery Type:
el: Τύπος συλλογής:

en: Gallery autoupdate option
el: Επιλογή αυτόματης ανανέωσης συλλογής

en: Gallery content type
el: Τύπος περιεχομένου συλλογής

en: Gallery group
el: Γκρουπ Συλλογών

en: Gallery groups
el: Γκρουπ συλλογών

en: Gallery groups per page
el: Γκρουπ συλλογών ανά σελίδα

en: Gallery tags
el: Ετικέτες συλλογών

en: Gallery title
el: Τίτλος Συλλογής

en: General
el: Γενικά

en: Generated thumbnail dimensions
el: Διαστάσεις παραγόμενης μικρογραφίας

en: Go to the first page
el: Πήγαινε στην πρώτη σελίδα

en: Go to the last page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Go to the next page
el: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

en: Go to the previous page
el: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Google fonts
el: Γραμματοσειρές Google

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide Comments
el: Απόκρυψη Σχολίων

en: Hide Ecommerce
el: Απόκρυψη Ecommerce

en: Hide info
el: Απόκρυψη

en: Hide order column
el: Απόκρυψη στήλης ταξινόμησης

en: Hide rating
el: Απόκρυψη αξιολόγησης.

en: Hits:
el: Επισκέψεις:

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: How to use
el: Οδηγίες χρήσης

en: I've already left a review
el: Έχω ήδη γράψει κριτική

en: Image
el: Εικόνα

en: Image browser
el: Περιηγητής εικόνων

en: Image dimensions
el: Διαστάσεις εικόνας

en: Image quality
el: Ποιότητα εικόνας

en: Image width
el: Μήκος εικόνας

en: Image:
el: Εικόνα:

en: Images count
el: Αριθμός εικόνων

en: Images directory
el: Φάκελος εικόνων

en: Images per load
el: Εικόνες ανά φόρτωση

en: Images per page
el: Εικόνες ανά σελίδα

en: Import from Media Library
el: Εισαγωγή από τη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Insert Photo Gallery
el: Εισαγωγή Συλλογής

en: Insert into post
el: Εισαγωγή στο ποστ

en: Instagram embed type
el: Τύπος ενσωμάτωσης Instagram

en: Instagram only
el: Μόνο Instagram

en: Instagram recent post number must be between 1 and 33.
el: Ο αριθμός πρόσφατων ποστς του Instagram πρέπει να είναι μεταξύ 1 και 33.

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Installation failed, please try again.
el: Η εγκατάσταση απέτυχε, παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: Item Succesfully Deleted.
el: Το Στοιχείο Διαγράφηκε επιτυχώς.

en: Item Succesfully Published.
el: Το Στοιχείο Δημοσιεύτηκε Επιτυχώς.

en: Item Succesfully Recovered.
el: Το Στοιχείο Ανακτήθηκε Επιτυχώς.

en: Item Succesfully Saved.
el: Το στοιχείο αποθηκεύτηκε επιτυχώς.

en: Item Succesfully Unpublished.
el: Το Στοιχείο Αποδημοσιεύτηκε Επιτυχώς.

en: Item successfully deleted.
el: Το στοιχείο διαγράφηκε επιτυχώς

en: Item successfully duplicated.
el: Το στοιχείο κλωνοποιήθηκε επιτυχώς.

en: Item successfully published.
el: Το στοιχείο δημοσιεύτηκε επιτυχώς.

en: Item successfully saved.
el: Επιτυχής αποθήκευση στοιχείου

en: Item successfully unpublished.
el: Το στοιχείο αποδημοσιεύτηκε επιτυχώς.

en: Items Succesfully Reset.
el: Τα στοιχεία επαναφέρθηκαν επιτυχώς.

en: Items Succesfully Saved.
el: Τα Στοιχεία Αποθηκεύτηκαν Επιτυχώς.

en: Items Succesfully Unpublished.
el: Τα Στοιχεία Αποδημοσιεύτηκαν επιτυχώς.

en: Items Succesfully resized.
el: Τα στοιχεία άλλαξαν διαστάσεις επιτυχώς.

en: Items Successfully Deleted.
el: Τα Στοιχεία Διαγράφηκαν επιτυχώς.

en: Items successfully edited.
el: Τα στοιχεία άλλαξαν επιτυχώς.

en: Items successfully recreated.
el: Τα στοιχεία επαναδημιουργήθηκαν επιτυχώς.

en: Items successfully resized.
el: Τα στοιχεία άλλαξαν μέγεθος επιτυχώς.

en: Items successfully rotated.
el: Τα στοιχεία περιστράφηκαν επιτυχώς.

en: Items were reset successfully.
el: Τα στοιχεία επαναφέρθηκαν επιτυχώς.

en: Keep aspect ratio
el: Διατήρηση αναλογίας απεικόνισης

en: Last
el: Τελευταίο

en: Left
el: Αριστερά

en: List of plugins
el: Λίστα προσθέτων

en: Load More
el: Φόρτωση περισσότερων

en: Load More...
el: Φόρτωσε περισσότερα...

en: Make a directory
el: Νέος Φάκελος

en: Max. number of images
el: Μέγιστος αριθμός εικόνων

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Maybe Later
el: Ίσως Αργότερα

en: Mixed
el: Μεικτός

en: More
el: Περισσότερα

en: Name
el: Όνομα

en: Name field is required.
el: Το πεδίο ονόματος απαιτείται.

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Never show again
el: Απόκρυψη για πάντα

en: Next
el: Επόμενο

en: Next, previous buttons values.
el: Τιμές κουμπιών Επόμενο/Προηγούμενο

en: Next/Previous buttons
el: Κουμπιά Επόμενο/Προηγούμενο

en: No
el: Όχι

en: No %s found.
el: Δε βρέθηκε %s.

en: No files to upload
el: Κανένα αρχείο για ανέβασμα

en: No update
el: Όχι ανανέωση

en: None
el: Καμία.

en: Number of Instagram recent posts to add to gallery
el: Αριθμός πρόσφατων ποστς από Instagram για προσθήκη στη συλλογή

en: Number of Instagram recent posts to add to gallery:
el: Αριθμός πρόσφατων ποστς του Instagram για προσθήκη στη συλλογή:

en: Number of gallery group columns
el: Αριθμός στηλών γκρουπ συλλογών

en: Number of image columns
el: Αριθμός στηλών εικόνων

en: Number:
el: Αριθμός:

en: Numbering:
el: Αρίθμηση:

en: Only .png format is supported.
el: Μόνο ο .png τύπος αρχείου υποστηρίζεται.

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open image in original size.
el: Ανοίξτε την εικόνα στο αρχικό της μέγεθος.

en: Open in a new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open in:
el: Άνοιγμα σε:

en: Optimize Images
el: Βελτιστοποίηση Εικόνων

en: Options
el: Ρυθμίσεις

en: Options successfully saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Order by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Ordering Succesfully Saved.
el: Η Ταξινόμηση Αποθηκεύτηκε επιτυχώς.

en: Page
el: Σελίδα

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Pause
el: Παύση

en: Photo Gallery Add-ons
el: Πρόσθετα Photo Gallery

en: Photo Gallery Export / Import
el: Εισαγωγή / Εξαγωγή Photo Gallery

en: Photo Gallery Facebook Integration
el: Σύνδεση Facebook με Photo Gallery

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
el: Φωτογραφίες plugin αυτόματο χρονικό διάστημα ενημέρωσης.

en: Play
el: Παίξτε

en: Play, pause buttons size:
el: Μέγεθος κουμπιών Έναρξης/Παύσης:

en: Please install %s add-on to use this feature.
el: Παρακαλούμε εγκαταστήστε το πρόσθετο %s για να χρησιμοποιήσετε αυτή τη δυνατότητα.

en: Please update the %s add-on to start using.
el: Παρακαλούμε αναβαθμίστε το πρόσθετο %s για να το χρησιμοποιήσετε.

en: Please update the %s add-ons to start using.
el: Παρακαλούμε αναβαθμίστε τα πρόσθετα %s για να τα χρησιμοποιήσετε.

en: Position:
el: Θέση:

en: Preload images
el: Προφόρτωση εικόνων

en: Press for result
el: Πατήστε για το αποτέλεσμα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview image
el: Προεπισκόπηση εικόνας

en: Previous
el: Προηγούμενη

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Price
el: Τιμή

en: Privacy Policy
el: Πολιτική Απορρήτου

en: Processing uploaded files...
el: Επεξεργασία ανεβασμένων αρχείων...

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Random
el: Τυχαίος

en: Rate
el: Αξιολόγηση

en: Rated.
el: Αξιολογήθηκε.

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: Rating alignment:
el: Ευθυγράμμιση αξιολογήσεων:

en: Rating color:
el: Χρώμα αξιολογήσεων:

en: Rating icon:
el: Εικονίδιο αξιολογήσεων:

en: Rating position:
el: Θέση αξιολογήσεων:

en: Rating size:
el: Μέγεθος αξιολογήσεων:

en: Ratings
el: Αξιολογήσεις

en: Recreate
el: Αναδημιουργία

en: Recreate thumbnail
el: Αναδημιουργία μικρογραφίας

en: Redirect URL
el: Σύνδεσμος Ανακατεύθυνσης

en: Redirect URL:
el: Σύνδεσμος Ανακατεύθυνσης:

en: Redirect to url
el: Ανακατεύθυνση σε σύνδεσμο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove items
el: Αφαίρεση στοιχείου(ων)

en: Remove pricelist
el: Αφαίρεση τιμοκαταλόγου

en: Remove tag
el: Αφαίρεση ετικέτας

en: Rename item
el: Μετονομασία στοιχείου

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Watermark
el: Επαναφορά Υδατογραφήματος

en: Reset all options
el: Αρχικοποίηση όλων των επιλογών

en: Reset image
el: Επαναφορά εικόνας

en: Reset to default theme
el: Επαναφορά στο αρχικό θέμα

en: Reset watermark
el: Επαναφορά υδατογραφήματος

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Resize images to:
el: Αλλαγή μεγέθους εικόνων σε:

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Right
el: Δεξιά

en: Right, left buttons size:
el: Μέγεθος κουμπιών Αριστερά/Δεξιά:

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Rotate left
el: Περιστροφή αριστερά

en: Rotate right
el: Περιστροφή δεξιά

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Tag
el: Αποθήκευση Ετικέτας

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Select Tag
el: Επιλέξτε ετικέτα

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select bulk action
el: Επιλογή μαζικής ενέργειας

en: Select the area for the thumbnail.
el: Επιλέξτε την περιοχή για τη μικρογραφία.

en: Set Watermark
el: Ορισμός Υδατογραφήματος

en: Set the quality of gallery images. Provide a value from 0 to 100%.
el: Ορίστε την ποιότητα των εικόνων της συλλογής. Βάλτε μια τιμή από το 0 μέχρι το 100%.

en: Set watermark
el: Υδατογράφημα

en: Share buttons color:
el: Χρώμα κουμπιών διαμοιρασμού:

en: Share on Facebook
el: Μοιραστείτε στο Facebook

en: Share on Pinterest
el: Μοιραστείτε στο Pinterest

en: Share on Tumblr
el: Μοιραστείτε στο Tumblr

en: Share on Twitter
el: Μοιραστείτε στο Twitter

en: Show "Order by" dropdown list
el: Εμφάνιση αναδυόμενης λίστας "Ταξινόμηση κατά"

en: Show Comments
el: Εμφάνιση σχολίων

en: Show Ecommerce
el: Εμφάνιση ecommerce

en: Show Next / Previous buttons
el: Εμφάνιση κουμπιών Επόμενου / Προηγούμενου

en: Show Tag Names:
el: Εμφάνιση Ονομάτων Ετικετών:

en: Show comments
el: Δείτε σχόλια

en: Show ecommerce
el: Εμφάνιση ecommerce

en: Show ecommerce icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου ecommerce

en: Show gallery description
el: Εμφάνιση περιγραφής gallery

en: Show gallery title
el: Εμφάνιση τίτλου Συλλογής

en: Show image title
el: Εμφάνιση τίτλου εικόνας

en: Show info
el: Δείτε πληροφορίες

en: Show more details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών

en: Show on hover
el: Εμφάνιση on hover

en: Show order column
el: Εμφάνιση στήλης ταξινόμησης

en: Show rating
el: Εμφάνιση αξιολόγησης

en: Show search box
el: Εμφάνιση πεδίου αναζήτησης

en: Show tag box
el: Εμφάνιση πεδίου ετικετών

en: Sign in with Instagram
el: Είσοδος μέσω Instagram

en: Size
el: Μέγεθος

en: Some of the files couldn't be removed.
el: Κάποια από τα αρχεία δε μπόρεσαν να αφαιρεθούν.

en: Sort:
el: Ταξινόμηση:

en: Submit
el: Υποβολή

en: Sure! I'd love to!
el: Αμέ! Θα το ήθελα!

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Terms of Use
el: Όροι Χρήσης

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Color:
el: Χρώμα Κειμένου:

en: The %s class not exist.
el: Η κλάση %s δεν υπάρχει.

en: The following Database Tables will be deleted:
el: Οι ακόλουθοι Πίνακες της Βάσης Δεδομένων θα διαγραφούν:

en: The image has been deleted.
el: Η εικόνα έχει διαγραφεί.

en: The item is successfully set as default.
el: Το στοιχείο ορίστηκε επιτυχώς ως προεπιλεγμένο.

en: The maximum size of resized image.
el: Το μέγιστο μέγεθος της αλλαγμένης εικόνας.

en: Theme
el: Θέμα

en: Theme successfully copied.
el: Το θέμα αντιγράφηκε επιτυχώς.

en: Themes
el: Θέματα

en: Themes:
el: Θέματα:

en: There are no images matching your search.
el: Δεν υπάρχουν εικόνες που ταιριάζουν στην αναζήτησή σας.

en: There are no images to download.
el: Δεν υπάρχουν εικόνες για κατέβασμα.

en: There are no images.
el: Δεν υπάρχουν εικόνες.

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
el: Δεν έχει επιλεχθεί συλλογή ή η συλλογή έχει διαγραφεί

en: This action will reset gallery type to mixed and will save that choice. You cannot undo it.
el: Αυτή η ενέργεια θα επαναφέρει τον τύπο συλλογής σε μεικτό και θα αποθηκεύσει αυτή την επιλογή. Δε μπορείτε να αναιρέσετε αυτή την ενέργεια.

en: This effect is disabled in free version.
el: Αυτό το εφέ είναι απενεργοποιημένο στη δωρεάν έκδοση

en: This is not a valid email address.
el: Αυτό δεν είναι μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: This option is disabled in free version.
el: Αυτή η επιλογή είναι απενεργοποιημένη στη δωρεάν έκδοση.

en: This view is not available in free version.
el: Αυτή η εμφάνιση δεν είναι διαθέσιμη στη δωρεάν έκδοση.

en: This will cancel uploads. Continue?
el: Αυτό θα ακυρώσει τις μεταφορτώσεις. Συνέχεια?

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Thumbnail background color:
el: Χρώμα φόντου μικρογραφίας:

en: Thumbnail background transparency:
el: Ορατότητα φόντου μικρογραφίας:

en: Thumbnail transparency:
el: Ορατότητα μικρογραφίας:

en: Thumbnail:
el: Μικρογραφία:

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Thumbnails background color:
el: Χρώμα φόντου μικρογραφιών:

en: Time interval
el: Χρονικό διάστημα

en: Time interval:
el: Χρονικό διάστημα:

en: Title
el: Τίτλος

en: Title Font family:
el: Οικογένεια γραμματοσειράς τίτλου:

en: Title alignment:
el: Ευθυγράμμιση τίτλου:

en: Title background color:
el: Χρώμα φόντου τίτλου:

en: Title background color:
el: Χρώμα φόντου τίτλου:

en: Title box shadow:
el: Σκιά κουτιού τίτλου:

en: Title color:
el: Χρώμα τίτλου

en: Title color:
el: Χρώμα τίτλου

en: Title font color:
el: Χρώμα γραμματοσειράς τίτλου:

en: Title font family:
el: Οικογένεια γραμματοσειράς τίτλου:

en: Title font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς τίτλου:

en: Title font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς τίτλου:

en: Title font weight:
el: Βάρος γραμματοσειράς τίτλου:

en: Title opacity:
el: Ορατότητα τίτλου:

en: Title position
el: Θέση τίτλου

en: Title position:
el: Θέση τίτλου:

en: Title transparency:
el: Ορατότητα τίτλου:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Top
el: Πάνω

en: Total
el: Σύνολο

en: Transparency:
el: Ορατότητα:

en: Transparent Background:
el: Διαφανές φόντο:

en: Type
el: Τύπος

en: Type:
el: Τύπος:

en: UNINSTALL
el: ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Uninstall %s
el: Απεγκατάσταση %s

en: Unpublish
el: Αποδημοσίευση

en: Unpublished
el: Αποδημοσιευμένα

en: Up
el: Πάνω

en: Update
el: Ανανέωση

en: Upload files
el: Ανέβασμα αρχείων

en: Uploads directory doesn't exist. Old value is restored.
el: Ο φάκελος μεταφορτώσεων δεν υπάρχει. Επαναφέρθηκε η προηγούμενη τιμή.

en: Use default options
el: Χρήση προεπιλογών

en: User Guide
el: Οδηγίες Χρήσης

en: Value must be between 0 to 100.
el: Η τιμή πρέπει να είναι μεταξύ 0 και 100

en: Verification Code
el: Κωδικός Επαλήθευσης

en: Vertical
el: Κάθετα

en: View cart
el: Εμφάνιση καλαθιού

en: View list
el: Εμφάνιση λίστας

en: View thumbs
el: Εμφάνιση μικρογραφιών

en: View type
el: Τύπος εμφάνισης

en: WARNING:
el: ΠΡΟΣΟΧΗ:

en: Warning: "photo-gallery" folder already exists in uploads directory. Old value is restored.
el: Προσοχή: ο φάκελος "photo-gallery" υπάρχει ήδη στη λίστα αρχείων. Επαναφέρθηκε η προγενέστερη τιμή.

en: Watermark
el: Υδατογράφημα

en: Watermark color
el: Χρώμα υδατογραφήματος

en: Watermark font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς υδατογραφήματος

en: Watermark font style
el: Στυλ γραμματοσειράς υδατογραφήματος

en: Watermark opacity
el: Ορατότητα υδατογραφήματος

en: Watermark position
el: Θέση υδατογραφήματος

en: Watermark size
el: Μέγεθος υδατογραφήματος

en: Watermark successfully set.
el: Το υδατογράφημα ορίστηκε επιτυχώς.

en: Watermark text
el: Κείμενο υδατογραφήματος

en: Watermark type
el: Τύπος υδατογραφήματος

en: Watermarks Succesfully Set.
el: Το υδατογράφημα ορίστηκε επιτυχώς.

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
el: Ελπίζουμε να απολαύσατε το %s στο Wordpress. Θα επιθυμούσατε να μας γράψετε μία αξιολόγηση στο WordPress.org?

en: What data is being collected?
el: Τί δεδομένα συλλέγονται?

en: Whole post
el: Ολόκληρο το ποστ

en: Yes
el: Ναι

en: You are About to Uninstall %s from WordPress. This Action Is Not Reversible.
el: Πρόκειται να απεγκαταστήσετε τη %s από το Wordpress. Αυτή η ενέργεια ΔΕΝ αναστρέφεται.

en: You can change the default options %s.
el: Μπορείτε να αλλάξετε τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις %s.

en: You can't change theme parameters in free version.
el: Δε μπορείτε να αλλάξετε τις παραμέτρους του θέματος στη δωρεάν έκδοση.

en: You can't crop this type of image.
el: Δε μπορείτε να περικόψετε αυτόν τον τύπο εικόνας.

en: You can't delete default theme.
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε το προεπιλεγμένο θέμα.

en: You have unsaved changes.
el: Έχετε κάνει αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί.

en: You must select an audio file.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο ήχου.

en: You must select an image file.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο εικόνας.

en: You must select at least one item.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα στοιχείο.

en: Your comment is awaiting moderation
el: Το σχόλιό σας αναμένει έγκριση

en: deleted
el: διαγράφηκε

en: duplicate
el: κλωνοποίηση

en: embed type:
el: τύπος ενσωμάτωσης:

en: field is required.
el: υποχρεωτικό πεδίο

en: here
el: εδώ

en: hour
el: ώρα

en: item
el: στοιχείο

en: items
el: στοιχεία

en: min
el: λεπτά

en: of
el: από

en: post
el: ποστ

en: published
el: δημοσιεύτηκε

en: recreated
el: αναδημιουργήθηκε

en: reset
el: επαναφορά

en: rotated left
el: περιστράφηκε αριστερά

en: rotated right
el: περιστράφηκε δεξιά

en: support team
el: ομάδα υποστήριξης

en: to the end of URL if you want to embed the whole Instagram post, not only its content.
el: στο τέλος του συνδέσμου αν θέλετε να ενσωματώσετε ολόκληρο το Instagram ποστ, όχι μόνο το περιεχόμενο.

en: unpublished
el: αποδημοσιεύτηκε

en: username:
el: όνομα χρήστη:
