Advanced Custom Fields - en to sv_SE translation catalogue (1524 entries)

en: %1$s (%2$s) - rendered via %3$s
sv_SE: %1$s (%2$s) -– återgiven via %3$s

en: %1$s is not one of %2$s
sv_SE: %1$s är inte en av %2$s

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
sv_SE[0]: %1$s måste vara av inläggstypen %2$s.
sv_SE[1]: %1$s måste vara en av följande inläggstyper: %2$s

en: %1$s must contain at least %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at least %2$s %3$s layouts.
sv_SE[0]: %1$s måste innehålla minst %2$s %3$s layout.
sv_SE[1]: %1$s måste innehålla minst %2$s %3$s layouter.

en: %1$s must contain at most %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at most %2$s %3$s layouts.
sv_SE[0]: %1$s får innehålla högst %2$s %3$s layout.
sv_SE[1]: %1$s får innehålla högst %2$s %3$s layouter.

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
sv_SE[0]: %1$s måste ha en användare med rollen %2$s.
sv_SE[1]: %1$s måste ha en användare med en av följande roller: %2$s

en: %1$s must have a valid post ID.
sv_SE: %1$s måste ha ett giltigt inläggs-ID.

en: %1$s must have a valid user ID.
sv_SE: %1$s måste ha ett giltigt användar-ID.

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
sv_SE[0]: %1$s måste ha termen %2$s.
sv_SE[1]: %1$s måste ha en av följande termer: %2$s

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
sv_SE[0]: %1$s kräver minst %2$s val
sv_SE[1]: %1$s kräver minst %2$s val

en: %d fields require attention
sv_SE: %d fält kräver din uppmärksamhet

en: %s Archives
sv_SE: Arkiv för %s

en: %s Attributes
sv_SE: Attribut för %s

en: %s Field
sv_SE: %s-fält

en: %s Link
sv_SE: %s-länk

en: %s added
sv_SE: %s har lagts till

en: %s already exists
sv_SE: %s finns redan

en: %s fields
sv_SE: %s-fält

en: %s is a required property of acf.
sv_SE: %s är en obligatorisk egenskap för acf.

en: %s list
sv_SE: %s-lista

en: %s list navigation
sv_SE: Navigation för %s-lista

en: %s must be of type array or null.
sv_SE: %s måste vara av typen array eller null.

en: %s post type created
sv_SE: Inläggstypen %s skapad

en: %s post type updated
sv_SE: Inläggstypen %s uppdaterad

en: %s published privately.
sv_SE: %s har publicerats privat.

en: %s published.
sv_SE: %s publicerad.

en: %s requires a valid attachment ID when type is set to media_library.
sv_SE: %s kräver ett giltigt bilage-ID när typen är angiven till media_library.

en: %s requires a valid attachment ID.
sv_SE: %s kräver ett giltig bilage-ID.

en: %s reverted to draft.
sv_SE: %s återställt till utkast.

en: %s scheduled.
sv_SE: %s schemalagd.

en: %s settings
sv_SE: %s-inställningar

en: %s taxonomy created
sv_SE: Taxonomin %s skapades

en: %s taxonomy updated
sv_SE: Taxonomin %s uppdaterad

en: %s updated.
sv_SE: %s har uppdaterats.

en: %s value is required
sv_SE: %s-värde är obligatoriskt

en: '%s' is not a valid email address
sv_SE: ”%s” är inte en giltig e-postadress

en: 'High' position not supported in the Block Editor
sv_SE: Positionen ”Hög” stöds inte i blockredigeraren

en: (Duplicated from %s)
sv_SE: (Duplicerad från %s)

en: (no label)
sv_SE: (ingen etikett)

en: (no title)
sv_SE: (ingen rubrik)

en: (this field)
sv_SE: (detta fält)

en: . The Custom Post Type UI plugin can be deactivated.
sv_SE: . Tillägget ”Custom Post Type UI” kan inaktiveras.

en: 1 field requires attention
sv_SE: 1 fält kräver din uppmärksamhet

en: 4 Months Free
sv_SE: 4 månader gratis

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the 'how-tos' of the ACF world.
sv_SE: <a href="%s" target="_blank">Diskussioner</a>. Vi har en aktiv och vänlig community på våra community-forum som kanske kan hjälpa dig att räkna ut ”hur man gör” i ACF-världen.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
sv_SE: <a href="%s" target="_blank">Dokumentation</a>. Vår omfattande dokumentation innehåller referenser och guider för de flesta situationer du kan stöta på.

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
sv_SE: <a href="%s" target="_blank">Support</a>. Vår professionella supportpersonal kan hjälpa dig med mer komplicerade och tekniska utmaningar.

en: <b>ACF Activation Error</b>
sv_SE: <b>ACF-aktiveringsfel</b>

en: <b>ACF Activation Error</b>. An error occurred when connecting to activation server
sv_SE: <b>ACF-aktiveringsfel</b>. Ett fel uppstod vid anslutning till aktiveringsservern

en: <b>ACF Activation Error</b>. Could not connect to activation server
sv_SE: <b>ACF-aktiveringsfel</b>. Kunde inte ansluta till aktiveringsservern

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when connecting to activation server
sv_SE: <b>ACF-aktiveringsfel</b>. Din definierade licensnyckel har ändrats, men ett fel uppstod vid anslutning till aktiveringsservern

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when deactivating your old licence
sv_SE: <b>ACF-aktiveringsfel</b>. Din definierade licensnyckel har ändrats, men ett fel uppstod vid inaktivering av din gamla licens

en: <b>Error</b>. Could not authenticate update package. Please check again or deactivate and reactivate your ACF PRO license.
sv_SE: <b>Fel</b>. Det gick inte att autentisera uppdateringspaketet. Kontrollera igen eller inaktivera och återaktivera din ACF PRO-licens.

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
sv_SE: <b>Fel</b>. Kunde inte ansluta till uppdateringsservern

en: <b>Error</b>. Your license for this site has expired or been deactivated. Please reactivate your ACF PRO license.
sv_SE: <b>Fel</b>. Din licens för denna webbplats har gått ut eller inaktiverats. Återaktivera din ACF PRO-licens.

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
sv_SE: <b>Markera</b> objekt för att <b>dölja</b> dem från redigeringsvyn.

en: <strong>%1$s</strong> - We've detected one or more calls to retrieve ACF field values before ACF has been initialized. This is not supported and can result in malformed or missing data. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to fix this</a>.
sv_SE: <strong>%1$s</strong> – Vi har upptäckt ett eller flera anrop för att hämta ACF-fältvärden innan ACF har initierats. Detta stöds inte och kan resultera i felaktiga eller saknade data. <a href="%2$s" target="_blank">Lär dig hur man åtgärdar detta</a>.

en: <strong>Error</strong>: %s
sv_SE: <strong>Fel</strong>: %s

en: A PHP function name to be called for sanitizing taxonomy data saved from a meta box.
sv_SE: Ett PHP-funktionsnamn som ska anropas för att säkerhetsfiltrera taxonomidata som sparats från en metaruta.

en: A basic text input, useful for storing single string values.
sv_SE: En grundläggande textinmatning, användbar för att lagra enskilda strängvärden.

en: A basic textarea input for storing paragraphs of text.
sv_SE: Ett enkelt textområde för lagring av textstycken.

en: A descriptive summary of the post type.
sv_SE: En beskrivande sammanfattning av inläggstypen.

en: A descriptive summary of the taxonomy.
sv_SE: En beskrivande sammanfattning av taxonomin.

en: A descriptive summary of the term.
sv_SE: En beskrivande sammanfattning av termen.

en: A dropdown list with a selection of choices that you specify.
sv_SE: En rullgardinslista med ett urval av val som du anger.

en: A link to a %s
sv_SE: En länk till en/ett %s

en: A link to a %s.
sv_SE: En länk till en/ett %s.

en: A link to a post.
sv_SE: En länk till ett inlägg.

en: A link to a tag
sv_SE: En länk till en etikett

en: A text input specifically designed for storing email addresses.
sv_SE: En textinmatning speciellt designad för att lagra e-postadresser.

en: A text input specifically designed for storing web addresses.
sv_SE: En textinmatning speciellt designad för att lagra webbadresser.

en: A toggle that allows you to pick a value of 1 or 0 (on or off, true or false, etc). Can be presented as a stylized switch or checkbox.
sv_SE: Ett reglage som låter dig välja ett av värdena 1 eller 0 (på eller av, sant eller falskt osv.). Kan presenteras som ett stiliserat kontrollreglage eller kryssruta.

en: ACF Blocks
sv_SE: ACF-block

en: ACF PRO Feature
sv_SE: ACF PRO-funktion

en: ACF PRO Logo
sv_SE: ACF PRO-logga

en: ACF PRO logo
sv_SE: ACF PRO-logga

en: ACF uses <a href="%s" target="_blank">field groups</a> to group custom fields together, and then attach those fields to edit screens.
sv_SE: ACF samlar anpassade fält i <a href="%s" target="_blank">fältgrupper</a> och kopplar sedan dessa fält till redigeringsvyer.

en: Accordion
sv_SE: Dragspel

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licens

en: Activate this item
sv_SE: Aktivera detta objekt

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Aktiva <span class="count">(%s)</span>

en: Active Plugins
sv_SE: Aktiva tillägg

en: Active Theme
sv_SE: Aktivt tema

en: Active post types are enabled and registered with WordPress.
sv_SE: Aktiva inläggstyper är aktiverade och registrerade med WordPress.

en: Active taxonomies are enabled and registered with WordPress.
sv_SE: Aktiva taxonomier är aktiverade och registrerade med WordPress.

en: Activity Icon
sv_SE: Aktivitetsikon

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add 'other' choice to allow for custom values
sv_SE: Lägg till valet ”annat” för att tillåta anpassade värden

en: Add / Edit
sv_SE: Lägg till/redigera

en: Add Custom
sv_SE: Lägg till anpassad

en: Add Field
sv_SE: Lägg till fält

en: Add Field Group
sv_SE: Lägg till fältgrupp

en: Add File
sv_SE: Lägg till fil

en: Add Image
sv_SE: Lägg till bild

en: Add Image to Gallery
sv_SE: Lägg till bild i galleriet

en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

en: Add New %s
sv_SE: Lägg till ny/nytt %s

en: Add New Field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Add New Field Group
sv_SE: Lägg till ny fältgrupp

en: Add New Item
sv_SE: Lägg till nytt objekt

en: Add New Layout
sv_SE: Lägg till ny layout

en: Add New Post
sv_SE: Lägg till nytt inlägg

en: Add New Post Type
sv_SE: Lägg till ny inläggstyp

en: Add New Tag
sv_SE: Lägg till ny etikett

en: Add New Taxonomy
sv_SE: Lägg till ny taxonomi

en: Add Options Page
sv_SE: Lägg till alternativsida

en: Add Or Remove Items
sv_SE: Lägg till eller ta bort objekt

en: Add Page Icon
sv_SE: Ikon för lägg till sida

en: Add Post Type
sv_SE: Lägg till inläggstyp

en: Add Row
sv_SE: Lägg till rad

en: Add Taxonomy
sv_SE: Lägg till taxonomi

en: Add Toggle All
sv_SE: Lägg till ”Slå på/av alla”

en: Add Your First Field
sv_SE: Lägg till ditt första fält

en: Add Your First Field Group
sv_SE: Lägg till din första fältgrupp

en: Add Your First Post Type
sv_SE: Lägg till din första inläggstyp

en: Add Your First Taxonomy
sv_SE: Lägg till din första taxonomi

en: Add fields
sv_SE: Lägg till fält

en: Add fields to %s
sv_SE: Lägg till fält till %s

en: Add layout
sv_SE: Lägg till layout

en: Add new choice
sv_SE: Lägg till nytt val

en: Add or remove %s
sv_SE: Lägg till eller ta bort %s

en: Add or remove tags
sv_SE: Lägg till eller ta bort etiketter

en: Add row
sv_SE: Lägg till rad

en: Add rule group
sv_SE: Lägg till regelgrupp

en: Add this %s to the location rules of the selected field groups.
sv_SE: Lägg till denna %s i platsreglerna för de valda fältgrupperna.

en: Add title
sv_SE: Lägg till rubrik

en: Add to gallery
sv_SE: Lägg till i galleri

en: Admin Menu Parent
sv_SE: Överordnad adminmeny

en: Admin menu name for the post type.
sv_SE: Adminmenynamn för inläggstypen.

en: Advanced
sv_SE: Avancerad

en: Advanced Configuration
sv_SE: Avancerad konfiguration

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
sv_SE: Advanced Custom Fields och Advanced Custom Fields PRO ska inte vara aktiva samtidigt. Vi har inaktiverat Advanced Custom Fields PRO automatiskt.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
sv_SE: Advanced Custom Fields och Advanced Custom Fields PRO ska inte vara aktiva samtidigt. Vi har inaktiverat Advanced Custom Fields automatiskt.

en: Advanced Custom Fields logo
sv_SE: Logga för Advanced Custom Fields

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Airplane Icon
sv_SE: Flygplansikon

en: Album Icon
sv_SE: Album-ikon

en: Align Center Icon
sv_SE: Centrera-ikon

en: Align Left Icon
sv_SE: Justera vänster-ikon

en: Align None Icon
sv_SE: Justera inte-ikon

en: Align Right Icon
sv_SE: Justera höger-ikon

en: Align Wide Icon
sv_SE: Ikon för bred justering

en: All
sv_SE: Alla

en: All %s
sv_SE: Alla %s

en: All %s formats
sv_SE: Alla %s-format

en: All Items
sv_SE: Alla objekt

en: All Posts
sv_SE: Alla inlägg

en: All Tags
sv_SE: Alla etiketter

en: All fields from %s field group
sv_SE: Alla fält från %s fältgrupp

en: All images
sv_SE: Alla bilder

en: All post types
sv_SE: Alla inläggstyper

en: All taxonomies
sv_SE: Alla taxonomier

en: All user roles
sv_SE: Alla användarroller

en: Allow 'custom' values to be added
sv_SE: Tillåt att ”anpassade” värden kan läggas till

en: Allow Archives URLs
sv_SE: Tillåt arkiv-URL:er

en: Allow Custom Values
sv_SE: Tillåt anpassade värden

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
sv_SE: Tillåt att HTML-märkkod visas som synlig text i stället för att renderas

en: Allow Null
sv_SE: Tillåt värdet ”null”

en: Allow Other Choice
sv_SE: Tillåt annat val

en: Allow new terms to be created whilst editing
sv_SE: Tillåt att nya termer skapas vid redigering

en: Allow the post type to be exported from 'Tools' > 'Export'.
sv_SE: Tillåt att inläggstypen exporteras från ”Verktyg” > ”Export”.

en: Allow this accordion to open without closing others.
sv_SE: Tillåt detta dragspel öppna utan att stänga andra.

en: Allowed File Types
sv_SE: Tillåtna filtyper

en: Allowed file types
sv_SE: Tillåtna filtyper

en: Allows the selection of one or more users which can be used to create relationships between data objects.
sv_SE: Tillåter val av en eller flera användare som kan användas för att skapa relationer mellan dataobjekt.

en: Allows you to group and organize custom fields into collapsable panels that are shown while editing content. Useful for keeping large datasets tidy.
sv_SE: Gör att du kan gruppera och organisera anpassade fält i hopfällbara paneler som visas när du redigerar innehåll. Användbart för att hålla ordning på stora datauppsättningar.

en: Allows you to specify a link and its properties such as title and target using the WordPress native link picker.
sv_SE: Gör att du kan ange en länk och dess egenskaper som rubrik och mål med hjälp av WordPress inbyggda länkväljare.

en: Alt Text
sv_SE: Alternativ text

en: Amazon Icon
sv_SE: Amazon-ikon

en: An ACF Block on this page requires attention before you can save.
sv_SE: Ett ACF-block på denna sida kräver uppmärksamhet innan du kan spara.

en: An input for providing a password using a masked field.
sv_SE: Ett inmatningsfält för att ange ett lösenord med hjälp av ett maskerat fält.

en: An input limited to numerical values.
sv_SE: Ett inmatningsfält begränsat till numeriska värden.

en: An interactive UI for picking a time. The time format can be customized using the field settings.
sv_SE: Ett interaktivt användargränssnitt för att välja en tid. Tidsformatet kan anpassas med hjälp av fältinställningarna.

en: An interactive UI for selecting a color, or specifying a Hex value.
sv_SE: Ett interaktivt användargränssnitt för att välja en färg eller ange ett HEX-värde.

en: An interactive component for embedding videos, images, tweets, audio and other content by making use of the native WordPress oEmbed functionality.
sv_SE: En interaktiv komponent för att bädda in videoklipp, bilder, tweets, ljud och annat innehåll genom att använda den inbyggda WordPress oEmbed-funktionen.

en: Analytics Icon
sv_SE: Analysikon

en: Any post status
sv_SE: Vilken inläggsstatus som helst

en: Appearance
sv_SE: Utseende

en: Appearance Icon
sv_SE: Utseende-ikon

en: Appears after the input
sv_SE: Visas efter inmatningen

en: Appears as an item in the 'New' menu in the admin bar.
sv_SE: Visas som ett objekt i menyn ”Nytt” i adminfältet.

en: Appears before the input
sv_SE: Visas före inmatningen

en: Appears when creating a new post
sv_SE: Visas när ett nytt inlägg skapas

en: Appears within the input
sv_SE: Visas inuti inmatningen

en: Append
sv_SE: Lägg till efter

en: Append to the end
sv_SE: Lägg till i slutet

en: Archive
sv_SE: Arkiv

en: Archive Icon
sv_SE: Arkiv-ikon

en: Archive Slug
sv_SE: Arkiv-slug

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Archives Nav Menu
sv_SE: Navigationsmeny för arkiv

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Arrow Down (alt) Icon
sv_SE: Alternativ ”pil ned”-ikon

en: Arrow Down (alt2) Icon
sv_SE: Alternativ ”pil ned”-ikon 2

en: Arrow Down Icon
sv_SE: ”Pil ned”-ikon

en: Arrow Left (alt) Icon
sv_SE: Alternativ ”pil vänster”-ikon

en: Arrow Left (alt2) Icon
sv_SE: Alternativ ”pil vänster”-ikon 2

en: Arrow Left Icon
sv_SE: ”Pil vänster”-ikon

en: Arrow Right Icon
sv_SE: ”Pil höger”-ikon

en: Arrow Up Icon
sv_SE: ”Pil upp”-ikon

en: Art Icon
sv_SE: Konst-ikon

en: As the button label for selecting to use an image as the featured image.
sv_SE: Som knappetikett för att välja att använda en bild som den utvalda bilden.

en: As the button label when adding media to content.
sv_SE: Som knappetikett när du lägger till media i innehållet.

en: As the button label when removing the featured image.
sv_SE: Som knappetiketten vid borttagning av den utvalda bilden.

en: As the button label when setting the featured image.
sv_SE: Som knappetiketten när den utvalda bilden anges.

en: Aside Icon
sv_SE: Notisikon

en: Assign Terms Capability
sv_SE: Behörighet att tilldela termer

en: Assign a <a href="%s" target="_blank">field group</a> to add fields to this block.
sv_SE: Tilldela en <a href="%s" target="_blank">fältgrupp</a> för att lägga till fält i detta block.

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band
sv_SE: Ange en överordnad term för att skapa en hierarki. Till exempel skulle termen Jazz kunna vara överordnad till Bebop och Storband

en: Assigns parent item text, but with a colon (:) added to the end.
sv_SE: Tilldelar text för överordnat objekt, men med ett kolon (:) i slutet.

en: Assigns parent item text. Only used on hierarchical taxonomies.
sv_SE: Tilldelar text för överordnat objekt. Används endast i hierarkiska taxonomier.

en: Assigns popular items text. Only used for non-hierarchical taxonomies.
sv_SE: Tilldelar text till populära objekt. Används endast för icke-hierarkiska taxonomier.

en: Assigns search items text.
sv_SE: Tilldelar texten för att söka objekt.

en: Assigns text to the filter button in the posts lists table.
sv_SE: Tilldelar texten för filterknappen i tabellen med inläggslistor.

en: Assigns text to the table hidden heading.
sv_SE: Tilldelar texten för tabellens dolda rubrik.

en: Assigns text to the table pagination hidden heading.
sv_SE: Tilldelar texten för den dolda rubriken för tabellens sidonumrering.

en: Assigns the add new item text.
sv_SE: Tilldelar texten för att lägga till nytt objekt.

en: Assigns the all items text.
sv_SE: Tilldelar texten för alla objekt.

en: Assigns the menu name text.
sv_SE: Tilldelar texten för menynamn.

en: Assigns the new item name text.
sv_SE: Tilldelar texten för nytt namn på objekt.

en: Assigns the text used to link back to the main index after updating a term.
sv_SE: Tilldelar den text som används för att länka tillbaka till huvudindexet efter uppdatering av en term.

en: Assigns the update item text.
sv_SE: Tilldelar texten för uppdatera objekt.

en: At the top of the editor screen when adding a new item.
sv_SE: Överst i redigeringsvyn när du lägger till ett nytt objekt.

en: At the top of the editor screen when editing a term.
sv_SE: Överst i redigeringsvyn när du redigerar en term.

en: At the top of the editor screen when editing an item.
sv_SE: Överst i redigeringsvyn när du redigerar ett objekt.

en: Attachment
sv_SE: Bilaga

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Attributes Meta Box
sv_SE: Metaruta för attribut

en: Audio Icon
sv_SE: Ljudikon

en: Author
sv_SE: Författare

en: Automatically add &lt;br&gt;
sv_SE: Lägg automatiskt till &lt;br&gt;

en: Automatically add paragraphs
sv_SE: Lägg automatiskt till stycken

en: Awaiting save
sv_SE: Väntar på att sparas

en: Awards Icon
sv_SE: Ikon för utmärkelser

en: Back Icon
sv_SE: Ikon för tillbaka

en: Back To Items
sv_SE: Tillbaka till objekt

en: Back to all tools
sv_SE: Tillbaka till alla verktyg

en: Backup Icon
sv_SE: Ikon för säkerhetskopiering

en: Bank Icon
sv_SE: Bankikon

en: Base URL
sv_SE: Bas-URL

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Basic Settings
sv_SE: Grundläggande inställningar

en: BbPress Icon
sv_SE: BbPress-ikon

en: Beer Icon
sv_SE: Ikon för öl

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
sv_SE: Innan du skapar din första fältgrupp rekommenderar vi att du först läser vår <a href="%s" target="_blank">Komma igång</a>-guide för att bekanta dig med tilläggets filosofi och bästa praxis.

en: Bell Icon
sv_SE: Ikon för klocka

en: Below fields
sv_SE: Under fält

en: Below labels
sv_SE: Under etiketter

en: Bidirectional
sv_SE: Dubbelriktad

en: Block Preloading Enabled
sv_SE: Förladdning av block aktiverat

en: Block type "%s" is already registered.
sv_SE: Blocktypen "%s" är redan registrerad.

en: Block type name is required.
sv_SE: Blocktypsnamn är obligatoriskt.

en: Blocks
sv_SE: Block

en: Bold Icon
sv_SE: Fet-ikon

en: Book (alt) Icon
sv_SE: Alternativ bok-ikon

en: Book Icon
sv_SE: Bok-ikon

en: Both (Array)
sv_SE: Båda (Array)

en: Break Icon
sv_SE: Bryt-ikon

en: Browse Fields
sv_SE: Bläddra bland fält

en: Browse Media Library
sv_SE: Bläddra i mediabiblioteket

en: BuddyPress Icon
sv_SE: BuddyPress-ikon

en: Building Icon
sv_SE: Byggnadsikon

en: Built for those that build with WordPress, by the team at %s
sv_SE: Byggt för dem som bygger med WordPress, av teamet på %s

en: Bulk actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Businessman Icon
sv_SE: Ikon för affärsman

en: Businessperson Icon
sv_SE: Ikon för affärsperson

en: Businesswoman Icon
sv_SE: Ikon för affärskvinna

en: Button Group
sv_SE: Knappgrupp

en: Button Icon
sv_SE: Knappikon

en: Button Label
sv_SE: Knappetikett

en: Calculator Icon
sv_SE: Ikon för kalkylator

en: Calendar Icon
sv_SE: Kalender-ikon

en: Camera (alt) Icon
sv_SE: Alternativ kameraikon

en: Camera Icon
sv_SE: Kamera-ikon

en: Can Export
sv_SE: Kan exportera

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Caption
sv_SE: Bildtext

en: Car Icon
sv_SE: Bilikon

en: Carrot Icon
sv_SE: Morotsikon

en: Cart Icon
sv_SE: Varukorgsikon

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Categories Meta Box
sv_SE: Metaruta för kategorier

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Category Icon
sv_SE: Kategoriikon

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Center the initial map
sv_SE: Centrera den inledande kartan

en: Change content alignment
sv_SE: Ändra innehållsjustering

en: Character Limit
sv_SE: Teckenbegränsning

en: Chart Area Icon
sv_SE: Ikon för diagramområde

en: Chart Bar Icon
sv_SE: Ikon för diagramfält

en: Chart Line Icon
sv_SE: Ikon för diagramlinje

en: Chart Pie Icon
sv_SE: Cirkeldiagram-ikon

en: Chat Icon
sv_SE: Chatt-ikon

en: Check Again
sv_SE: Kontrollera igen

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Checkbox custom values cannot be empty. Uncheck any empty values.
sv_SE: Anpassade värden för kryssrutor kan inte vara tomma. Avmarkera alla tomma värden.

en: Checked
sv_SE: Ikryssad

en: Child Page (has parent)
sv_SE: Undersida (har överordnad)

en: Choice
sv_SE: Val

en: Choices
sv_SE: Val

en: Choose From Most Used
sv_SE: Välj från mest använda

en: Choose another post type to base the capabilities for this post type.
sv_SE: Välj en annan inläggstyp för att basera behörigheterna för denna inläggstyp.

en: Choose from over 30 field types. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
sv_SE: Välj från över 30 fälttyper. <a href="%s" target="_blank">Lär dig mer</a>.

en: Choose from the most used %s
sv_SE: Välj från de mest använda %s

en: Choose from the most used tags
sv_SE: Välj från de mest använda etiketterna

en: Class "%s" does not exist.
sv_SE: Klassen ”%s” finns inte.

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Clear color
sv_SE: Rensa färg

en: Clear location
sv_SE: Rensa plats

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
sv_SE: Klicka på knappen ”%s” nedan för att börja skapa din layout

en: Click to change the icon in the Media Library
sv_SE: Klicka för att ändra ikonen i mediabiblioteket

en: Click to initialize TinyMCE
sv_SE: Klicka för att initialisera TinyMCE

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att växla

en: Clipboard Icon
sv_SE: Ikon för urklipp

en: Clock Icon
sv_SE: Klockikon

en: Clone Field
sv_SE: Klona fält

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close Field
sv_SE: Stäng fält

en: Close Modal
sv_SE: Stäng modal

en: Close modal
sv_SE: Stäng modal

en: Cloud Icon
sv_SE: Molnikon

en: Cloud Saved Icon
sv_SE: Ikon för sparat i moln

en: Cloud Upload Icon
sv_SE: Ikon för molnuppladdning

en: Code Icon
sv_SE: Kodikon

en: Code Standards Icon
sv_SE: Ikon för kodstandarder

en: Coffee Icon
sv_SE: Kaffeikon

en: Collapse Details
sv_SE: Minimera detaljer

en: Collapse Icon
sv_SE: Minimera-ikon

en: Collapsed
sv_SE: Ihopfälld

en: Color Picker
sv_SE: Färgväljare

en: Color Picker Icon
sv_SE: Ikon för färgväljare

en: Color value
sv_SE: Färgvärde

en: Columns Icon
sv_SE: Ikon för kolumner

en: Comma separated list. Leave blank for all types
sv_SE: Kommaseparerad lista. Lämna tomt för alla typer

en: Comment
sv_SE: Kommentera

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Comments Icon
sv_SE: Ikon för kommentarer

en: Community Icon
sv_SE: Community-ikon

en: Conditional Logic
sv_SE: Villkorad logik

en: Connect selected terms to the post
sv_SE: Koppla valda termer till inlägget

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Editor
sv_SE: Innehållsredigerare

en: Contract Icon
sv_SE: Avtalsikon

en: Controller Class
sv_SE: ”Controller”-klass

en: Controls how new lines are rendered
sv_SE: Styr hur nya rader visas

en: Copied
sv_SE: Kopierad

en: Copy to clipboard
sv_SE: Kopiera till urklipp

en: Cover Image Icon
sv_SE: Ikon för omslagsbild

en: Create Terms
sv_SE: Skapa termer

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
sv_SE: Skapa en uppsättning regler för att avgöra vilka redigeringsvyer som ska använda dessa avancerade anpassade fält

en: Create a term for the taxonomy that cannot be deleted. It will not be selected for posts by default.
sv_SE: Skapa en term för taxonomin som inte kan tas bort. Den kommer inte att väljas för inlägg som standard.

en: Create custom taxonomies to classify post type content
sv_SE: Skapa anpassade taxonomier för att klassificera typ av inläggsinnehåll

en: Create post type
sv_SE: Skapa inläggstyp

en: Create taxonomy
sv_SE: Skapa taxonomi

en: Created on %1$s at %2$s
sv_SE: Skapad den %1$s kl. %2$s

en: Crop Icon
sv_SE: Beskärningsikon

en: Current Page
sv_SE: Nuvarande sida

en: Current User
sv_SE: Nuvarande användare

en: Current User Role
sv_SE: Nuvarande användarroll

en: Current Version
sv_SE: Nuvarande version

en: Custom Character Icon
sv_SE: Ikon för anpassat tecken

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom Meta Box
sv_SE: Anpassad metaruta

en: Custom Meta Box Callback
sv_SE: Återanrop för anpassad metaruta

en: Custom Permalink
sv_SE: Anpassad permalänk

en: Custom Query Variable
sv_SE: Anpassad ”query”-variabel

en: Custom slug for the Archive URL.
sv_SE: Anpassad slug för arkiv-URL:en.

en: Custom:
sv_SE: Anpassad:

en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
sv_SE: Anpassa WordPress med kraftfulla, professionella och intuitiva fält.

en: Customize the map height
sv_SE: Anpassa karthöjden

en: Customize the query variable name
sv_SE: Anpassa namnet på ”query”-variabeln

en: Customize the query variable name.
sv_SE: Anpassa namnet på ”query”-variabeln.

en: Customize the slug used in the URL
sv_SE: Anpassa ”slug” som används i URL:en

en: Customize the slug used in the URL.
sv_SE: Anpassa slugen som används i webbadressen.

en: Customizer Icon
sv_SE: Ikon för anpassaren

en: Dashboard Icon
sv_SE: Adminpanel-ikon

en: Database Icon
sv_SE: Databasikon

en: Database Upgrade Required
sv_SE: Databasuppgradering krävs

en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
sv_SE: Uppgradering av databas slutförd. <a href="%s">Tillbaka till nätverkets adminpanel</a>

en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
sv_SE: Databasuppgradering slutförd. <a href="%s">Se vad som är nytt</a>

en: Date Picker
sv_SE: Datumväljare

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
sv_SE: Klart

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
sv_SE: Idag

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
sv_SE: Nästa

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
sv_SE: Föreg.

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
sv_SE: V

en: Date Time Picker
sv_SE: Datum/tidväljare

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
sv_SE: Klart

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
sv_SE: Nu

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
sv_SE: Timme

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
sv_SE: Mikrosekund

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
sv_SE: Millisekund

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
sv_SE: Minut

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
sv_SE: Sekund

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
sv_SE: Välj

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
sv_SE: Välj tid

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
sv_SE: Tid

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
sv_SE: Tidszon

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Deactivate License
sv_SE: Inaktivera licens

en: Deactivate this item
sv_SE: Inaktivera detta objekt

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default Icon
sv_SE: Standardikon

en: Default Template
sv_SE: Standardmall

en: Default Term
sv_SE: Standardterm

en: Default Value
sv_SE: Standardvärde

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
sv_SE: Definiera en ändpunkt för föregående dragspel att stoppa. Detta dragspel kommer inte att vara synligt.

en: Delay Initialization
sv_SE: Fördröjd initialisering

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete Field Group
sv_SE: Ta bort fältgrupp

en: Delete Layout
sv_SE: Ta bort layout

en: Delete Terms Capability
sv_SE: Behörighet att ta bort termer

en: Delete With User
sv_SE: Ta bort med användare

en: Delete field
sv_SE: Ta bort fält

en: Delete items by a user when that user is deleted.
sv_SE: Ta bort objekt av en användare när den användaren tas bort.

en: Describes a navigation link block variation used in the block editor.
sv_SE: Beskriver en blockvariant för navigeringslänkar som används i blockredigeraren.

en: Describes the Description field on the Edit Tags screen.
sv_SE: Beskriver fältet ”Beskrivning” i vyn ”Redigera etiketter”.

en: Describes the Name field on the Edit Tags screen.
sv_SE: Beskriver fältet ”Namn” i vyn ”Redigera etiketter”.

en: Describes the Parent field on the Edit Tags screen.
sv_SE: Beskriver fältet ”Överordnad” i vyn ”Redigera etiketter”.

en: Describes the Slug field on the Edit Tags screen.
sv_SE: Beskriver fältet ”Slug” i vyn ”Redigera etiketter”.

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description Field Description
sv_SE: Beskrivning för fältbeskrivning

en: Description for a navigation link block variation.
sv_SE: Beskrivning för en variant av navigationslänksblock.

en: Discussion
sv_SE: Diskussion

en: Dismiss Icon
sv_SE: Avfärda-ikon

en: Dismiss permanently
sv_SE: Avfärda permanent

en: Display
sv_SE: Visning

en: Display Format
sv_SE: Visningsformat

en: Display a column for the taxonomy on post type listing screens.
sv_SE: Visa en kolumn för taxonomin på listningsvyer för inläggstyper.

en: Display this accordion as open on page load.
sv_SE: Visa detta dragspel som öppet på sidladdning.

en: Displays text alongside the checkbox
sv_SE: Visar text bredvid kryssrutan

en: Document Icon
sv_SE: Dokumentikon

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Done
sv_SE: Klar

en: Download Icon
sv_SE: Ladda ner-ikon

en: Drag to reorder
sv_SE: Dra för att sortera om

en: Drumstick Icon
sv_SE: Ikon för trumstock

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Duplicate Layout
sv_SE: Duplicera layout

en: Duplicate field
sv_SE: Duplicera fält

en: Duplicate layout
sv_SE: Duplicera layout

en: Duplicate post type
sv_SE: Duplicera inläggstyp

en: Duplicate row
sv_SE: Duplicera rad

en: Duplicate taxonomy
sv_SE: Duplicera taxonomi

en: Duplicate this item
sv_SE: Duplicera detta objekt

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

en: Edit Field
sv_SE: Redigera fält

en: Edit Field Group
sv_SE: Redigera fältgrupp

en: Edit File
sv_SE: Redigera fil

en: Edit Icon
sv_SE: Redigera-ikon

en: Edit Image
sv_SE: Redigera bild

en: Edit Item
sv_SE: Redigera objekt

en: Edit Page Icon
sv_SE: Ikon för redigera sida

en: Edit Post
sv_SE: Redigera inlägg

en: Edit Post Type
sv_SE: Redigera inläggstyp

en: Edit Tag
sv_SE: Redigera etikett

en: Edit Taxonomy
sv_SE: Redigera taxonomi

en: Edit Terms Capability
sv_SE: Behörighet att redigera termer

en: Edit field
sv_SE: Redigera fält

en: Edit field group
sv_SE: Redigera fältgrupp

en: Editor
sv_SE: Redigerare

en: Elements
sv_SE: Element

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email (alt) Icon
sv_SE: Alternativ e-post-ikon

en: Email (alt2) Icon
sv_SE: Alternativ e-post-ikon 2

en: Email Icon
sv_SE: E-postikon

en: Embed Audio Icon
sv_SE: Ikon för inbäddning av ljud

en: Embed Photo Icon
sv_SE: Ikon för inbäddning av foto

en: Embed Size
sv_SE: Inbäddad storlek

en: Embed Video Icon
sv_SE: Ikon för inbäddning av videoklipp

en: Enable Transparency
sv_SE: Aktivera genomskinlighet

en: Enable various features in the content editor.
sv_SE: Aktivera olika funktioner i innehållsredigeraren.

en: Endpoint
sv_SE: Ändpunkt

en: Enter URL
sv_SE: Ange URL

en: Enter each choice on a new line.
sv_SE: Ange varje val på en ny rad.

en: Enter each default value on a new line
sv_SE: Ange varje standardvärde på en ny rad

en: Error loading field.
sv_SE: Fel vid inläsning av fält.

en: Error loading page
sv_SE: Kunde inte ladda in sida

en: Error uploading file. Please try again
sv_SE: Fel vid uppladdning av fil. Försök igen

en: Escape HTML
sv_SE: Inaktivera HTML-rendering

en: Excerpt
sv_SE: Utdrag

en: Exclude From Search
sv_SE: Exkludera från sök

en: Exit Icon
sv_SE: Avsluta-ikon

en: Expand Details
sv_SE: Expandera detaljer

en: Expand Icon
sv_SE: Expandera-ikon

en: Expand the functionality of WordPress beyond standard posts and pages with custom post types.
sv_SE: Utöka funktionaliteten i WordPress utöver vanliga inlägg och sidor med anpassade inläggstyper.

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export - Generate PHP
sv_SE: Exportera - Generera PHP

en: Export As JSON
sv_SE: Exportera som JSON

en: Export Field Groups
sv_SE: Exportera fältgrupper

en: Exported 1 item. | Exported %s items.
sv_SE[0]: Exporterade 1 objekt.
sv_SE[1]: Exporterade %s objekt.

en: Expose this post type in the REST API.
sv_SE: Exponera denna inläggstyp i REST API.

en: Exposes this post type in the REST API. Required to use the block editor.
sv_SE: Exponerar denna inläggstyp i REST API:t. Krävs för att använda blockredigeraren.

en: External Icon
sv_SE: Extern ikon

en: Facebook (alt) Icon
sv_SE: Alternativ ikon för Facebook

en: Facebook Icon
sv_SE: Facebook-ikon

en: Failed to import post types.
sv_SE: Misslyckades att importera inläggstyper.

en: Failed to import taxonomies.
sv_SE: Misslyckades att importera taxonomier.

en: Featured Image
sv_SE: Utvald bild

en: Featured Image Meta Box
sv_SE: Metaruta för utvald bild

en: Featured image
sv_SE: Utvald bild

en: Feed URL
sv_SE: Flödes-URL

en: Feedback Icon
sv_SE: Ikon för återkoppling

en: Field
sv_SE: Fält

en: Field Group
sv_SE: Fältgrupp

en: Field Group Title
sv_SE: Rubrik för fältgrupp

en: Field Group(s)
sv_SE: Fältgrupp/fältgrupper

en: Field Groups
sv_SE: Fältgrupper

en: Field Groups Enabled for GraphQL
sv_SE: Fältgrupper aktiverade för GraphQL

en: Field Groups Enabled for REST API
sv_SE: Fältgrupper aktiverade för REST API

en: Field Keys
sv_SE: Fältnycklar

en: Field Label
sv_SE: Fältetikett

en: Field Name
sv_SE: Fältnamn

en: Field Settings Tabs
sv_SE: Fältinställningar för flikar

en: Field Settings Tabs Enabled
sv_SE: Flikar för fältinställningar aktiverat

en: Field Type
sv_SE: Fälttyp

en: Field Type Modal Enabled
sv_SE: Modal för fälttyp aktiverat

en: Field group activated. | %s field groups activated.
sv_SE[0]: Fältgrupp aktiverad.
sv_SE[1]: %s fältgrupper aktiverade.

en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
sv_SE[0]: Fältgrupp inaktiverad.
sv_SE[1]: %s fältgrupper inaktiverade.

en: Field group deleted.
sv_SE: Fältgrupp borttagen.

en: Field group draft updated.
sv_SE: Fältgruppsutkast uppdaterat.

en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
sv_SE[0]: Fältgrupp duplicerad.
sv_SE[1]: %s fältgrupper duplicerade.

en: Field group linked successfully. | Field groups linked successfully.
sv_SE[0]: Fältgrupp har länkats.
sv_SE[1]: Fältgrupper har länkats.

en: Field group published.
sv_SE: Fältgrupp publicerad.

en: Field group saved.
sv_SE: Fältgrupp sparad.

en: Field group scheduled for.
sv_SE: Fältgrupp schemalagd för.

en: Field group submitted.
sv_SE: Fältgrupp skickad.

en: Field group synchronized. | %s field groups synchronized.
sv_SE[0]: Fältgrupp synkroniserad.
sv_SE[1]: %s fältgrupper synkroniserade.

en: Field group title is required
sv_SE: Rubrik för fältgrupp är obligatoriskt

en: Field group updated.
sv_SE: Fältgrupp uppdaterad.

en: Field groups linked successfully.
sv_SE: Fältgrupper har länkats.

en: Field groups with a lower order will appear first
sv_SE: Fältgrupper med lägre ordningsnummer kommer synas först

en: Field moved to other group
sv_SE: Fält flyttat till annan grupp

en: Field type does not exist
sv_SE: Fälttyp finns inte

en: Fields
sv_SE: Fält

en: File
sv_SE: Fil

en: File Array
sv_SE: Fil-array

en: File ID
sv_SE: Fil-ID

en: File URL
sv_SE: Fil-URL

en: File name
sv_SE: Filnamn

en: File size
sv_SE: Filstorlek

en: File size must be at least %s.
sv_SE: Filstorlek måste vara lägst %s.

en: File size must not exceed %s.
sv_SE: Filstorleken får inte överskrida %s.

en: File type must be %s.
sv_SE: Filtyp måste vara %s.

en: Filter %s by date
sv_SE: Filtrera %s efter datum

en: Filter %s list
sv_SE: Filtrera %s-listan

en: Filter By Item
sv_SE: Filtret efter objekt

en: Filter Icon
sv_SE: Filterikon

en: Filter Items By Date
sv_SE: Filtrera objekt efter datum

en: Filter Items List
sv_SE: Filtrera lista med objekt

en: Filter by %s
sv_SE: Filtrera efter %s

en: Filter by Post Status
sv_SE: Filtrera efter inläggsstatus

en: Filter by Post Type
sv_SE: Filtrera efter inläggstyp

en: Filter by Role
sv_SE: Filtrera efter roll

en: Filter by Taxonomy
sv_SE: Filtrera efter taxonomi

en: Filter by category
sv_SE: Filtrera efter kategori

en: Filter posts by date
sv_SE: Filtrera inlägg efter datum

en: Filter posts list
sv_SE: Filtrera inläggslista

en: Filters
sv_SE: Filter

en: Find current location
sv_SE: Hitta nuvarande plats

en: Flag Icon
sv_SE: Flagg-ikon

en: Flexible Content
sv_SE: Flexibelt innehåll

en: Flexible Content Field
sv_SE: Flexibelt innehållsfält

en: Flexible Content requires at least 1 layout
sv_SE: Flexibelt innehåll kräver minst 1 layout

en: Food Icon
sv_SE: Matikon

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
sv_SE: För mer kontroll kan du specificera både ett värde och en etikett så här:

en: Forms
sv_SE: Formulär

en: Forms Icon
sv_SE: Ikon för formulär

en: Forums Icon
sv_SE: Forum-ikon

en: Forward Icon
sv_SE: Framåt-ikon

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Friends Icon
sv_SE: Vännerikon

en: Front Page
sv_SE: Startsida

en: Front URL Prefix
sv_SE: Prefix för inledande URL

en: Full Size
sv_SE: Full storlek

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: Gallery Field
sv_SE: Gallerifält

en: Gallery Icon
sv_SE: Ikon för galleri

en: Games Icon
sv_SE: Spelikon

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Generate PHP
sv_SE: Generera PHP

en: Generic Icon
sv_SE: Generisk ikon

en: Genres
sv_SE: Genrer

en: Get started creating new custom fields for your posts, pages, custom post types and other WordPress content.
sv_SE: Kom igång med att skapa nya anpassade fält för dina inlägg, sidor, anpassade inläggstyper och annat WordPress-innehåll.

en: Google Icon
sv_SE: Google-ikon

en: Grid View Icon
sv_SE: Ikon för rutnätsvy

en: Group
sv_SE: Grupp

en: Group (displays selected fields in a group within this field)
sv_SE: Grupp (visar valda fält i en grupp i detta fält)

en: Group Settings
sv_SE: Gruppinställningar

en: Groups Icon
sv_SE: Gruppikon

en: HTML Icon
sv_SE: HTML-ikon

en: Hammer Icon
sv_SE: Hammarikon

en: Has any page selected
sv_SE: Har någon sida vald

en: Has any relationship selected
sv_SE: Har någon relation vald

en: Has any term selected
sv_SE: Har någon term vald

en: Has any user selected
sv_SE: Har någon användare vald

en: Has any value
sv_SE: Har något värde

en: Has no page selected
sv_SE: Har ingen sida vald

en: Has no relationship selected
sv_SE: Har ingen relation vald

en: Has no term selected
sv_SE: Har ingen term vald

en: Has no user selected
sv_SE: Har ingen användare vald

en: Has no value
sv_SE: Har inget värde

en: Heading Icon
sv_SE: Ikon för rubrik

en: Heart Icon
sv_SE: Hjärt-ikon

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Help & Support
sv_SE: Hjälp och support

en: Help Icon
sv_SE: Hjälpikon

en: Hex String
sv_SE: HEX-sträng

en: Hidden Icon
sv_SE: Döljikon

en: Hide on screen
sv_SE: Dölj på skärmen

en: Hide&nbsp;details
sv_SE: Dölj&nbsp;detaljer

en: Hierarchical
sv_SE: Hierarkisk

en: Hierarchical post types can have descendants (like pages).
sv_SE: Hierarkiska inläggstyper kan ha ättlingar (som sidor).

en: Hierarchical taxonomies can have descendants (like categories).
sv_SE: Hierarkiska taxonomier kan ha ättlingar (som kategorier).

en: High (after title)
sv_SE: Hög (efter rubrik)

en: Home Icon
sv_SE: Hemikon

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Hourglass Icon
sv_SE: Timglas-ikon

en: I know what I'm doing, show me all the options.
sv_SE: Jag vet vad jag gör, visa mig alla alternativ.

en: Icon Picker
sv_SE: Ikonväljare

en: Icon picker requires a value.
sv_SE: Ikonväljaren kräver ett värde.

en: Icon picker requires an icon type.
sv_SE: Ikonväljaren kräver en ikontyp.

en: Id Icon
sv_SE: ID-ikon

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
sv_SE: Om flera fältgrupper visas på en redigeringssida, kommer den första fältgruppens alternativ att användas (den med lägsta sorteringsnummer)

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image Array
sv_SE: Bild-array

en: Image ID
sv_SE: Bild-ID

en: Image Icon
sv_SE: Bildikon

en: Image URL
sv_SE: Bild-URL

en: Image height must be at least %dpx.
sv_SE: Bildens höjd måste vara åtminstone %d px.

en: Image height must not exceed %dpx.
sv_SE: Bildens höjd får inte överskrida %d px.

en: Image width must be at least %dpx.
sv_SE: Bildens bredd måste vara åtminstone %d px.

en: Image width must not exceed %dpx.
sv_SE: Bildens bredd får inte överskrida %d px.

en: Images (alt) Icon
sv_SE: Alternativ inom för bilder

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import Field Groups
sv_SE: Importera fältgrupper

en: Import JSON
sv_SE: Importera JSON

en: Import Post Types and Taxonomies registered with Custom Post Type UI and manage them with ACF. <a href="%s">Get Started</a>.
sv_SE: Importera inläggstyper och taxonomier som registrerats med ”Custom Post Type UI” och hantera dem med ACF. <a href="%s">Kom igång</a>.

en: Import file empty
sv_SE: Importerad fil är tom

en: Import from Custom Post Type UI
sv_SE: Importera från Custom Post Type UI

en: Imported %d item from Custom Post Type UI - | Imported %d items from Custom Post Type UI -
sv_SE[0]: Importerade %d objekt från ”Custom Post Type UI” –
sv_SE[1]: Importerade %d objekt från ”Custom Post Type UI” –

en: Imported 1 item | Imported %s items
sv_SE[0]: Importerade 1 objekt
sv_SE[1]: Importerade %s objekt

en: Importing a Post Type or Taxonomy with the same key as one that already exists will overwrite the settings for the existing Post Type or Taxonomy with those of the import.
sv_SE: Om en inläggstyp eller taxonomi importeras med samma nyckel som en som redan finns skrivs inställningarna för den befintliga inläggstypen eller taxonomin över med inställningarna för importen.

en: In the admin bar to view item when editing it.
sv_SE: I adminfältet för att visa objekt när du redigerar det.

en: In the editor notice after an item is updated.
sv_SE: Avisering i redigeraren efter att ett objekt har uppdaterats.

en: In the editor notice after publishing a private item.
sv_SE: Avisering i redigeraren efter publicering av ett privat objekt.

en: In the editor notice after publishing an item.
sv_SE: Avisering i redigeraren efter publicering av ett objekt.

en: In the editor notice after reverting an item to draft.
sv_SE: Avisering i redigeraren efter att ha återställt ett objekt till utkast.

en: In the editor notice after scheduling an item.
sv_SE: Avisering i redigeraren efter schemaläggning av ett objekt.

en: In the editor used as the placeholder of the title.
sv_SE: Används som platshållare för rubriken i redigeraren.

en: In the editor used for the title of the featured image meta box.
sv_SE: Används i redigeraren för rubriken på metarutan för den utvalda bilden.

en: In the editor used for the title of the post attributes meta box.
sv_SE: Används i redigeraren för rubriken på metarutan för inläggsattribut.

en: In the post type submenu in the admin dashboard.
sv_SE: I undermenyn för inläggstyp i adminpanelen.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Inaktiv <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Inaktiva <span class="count">(%s)</span>

en: Incorrect file type
sv_SE: Felaktig filtyp

en: Indent Icon
sv_SE: Ikon för indrag

en: Index Card Icon
sv_SE: Ikon för indexkort

en: Info Icon
sv_SE: Info-ikon

en: Insert
sv_SE: Infoga

en: Insert Before Icon
sv_SE: Ikon för infoga före

en: Insert Icon
sv_SE: Infoga-ikon

en: Insert Into Media Button
sv_SE: Infoga ”Infoga media”-knapp

en: Insert into %s
sv_SE: Infoga i %s

en: Insert into post
sv_SE: Infoga i inlägg

en: Instagram Icon
sv_SE: Instagram-ikon

en: Instruction Placement
sv_SE: Instruktionsplacering

en: Instructions
sv_SE: Instruktioner

en: Instructions for content editors. Shown when submitting data.
sv_SE: Instruktioner för innehållsredaktörer. Visas när data skickas

en: Invalid field group parameter(s).
sv_SE: Ogiltiga parametrar för fältgrupp.

en: Invalid nonce.
sv_SE: Ogiltig engångskod.

en: Invalid post ID.
sv_SE: Ogiltigt inläggs-ID.

en: Invalid post type selected for review.
sv_SE: Ogiltig inläggstyp har valts för granskning.

en: Invalid request.
sv_SE: Ogiltig begäran.

en: Is Multisite
sv_SE: Är multisite

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
sv_SE: Det rekommenderas starkt att du säkerhetskopierar din databas innan du fortsätter. Är du säker på att du vill köra uppdateraren nu?

en: Italic Icon
sv_SE: Kursiv-ikon

en: Item Link
sv_SE: Objektlänk

en: Item Link Description
sv_SE: Objekts länkbeskrivning

en: Item Published
sv_SE: Objekt publicerat

en: Item Published Privately
sv_SE: Objekt publicerat privat

en: Item Reverted To Draft
sv_SE: Objekt återställt till utkast

en: Item Scheduled
sv_SE: Objekt tidsinställt

en: Item Updated
sv_SE: Objekt uppdaterat

en: Items List
sv_SE: Objektlista

en: Items List Navigation
sv_SE: Navigation för objektlista

en: Items can be edited and managed in the admin dashboard.
sv_SE: Objekt kan redigeras och hanteras i adminpanelen.

en: JSON (newer)
sv_SE: JSON (nyare)

en: JSON Load Paths
sv_SE: Sökvägar där JSON-filer laddas från

en: JSON Save Paths
sv_SE: Sökvägar där JSON-filer sparas

en: Justify Icon
sv_SE: Justera-ikon

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: LTR Icon
sv_SE: LTR-ikon

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Label Placement
sv_SE: Etikettplacering

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Labels will be displayed as %s
sv_SE: Etiketter kommer att visas som %s

en: Laptop Icon
sv_SE: Ikon för bärbar dator

en: Large
sv_SE: Stor

en: Last updated: %s
sv_SE: Senast uppdaterad: %s

en: Latest Version
sv_SE: Senaste version

en: Layout Icon
sv_SE: Layout-ikon

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Learn&nbsp;more
sv_SE: Lär dig&nbsp;mer

en: Leave blank for no limit
sv_SE: Lämna fältet tomt för att inte sätta någon begränsning

en: Left Right Icon
sv_SE: Vänster-höger-ikon

en: Left aligned
sv_SE: Vänsterjusterad

en: Length
sv_SE: Längd

en: Library
sv_SE: Bibliotek

en: License Activated
sv_SE: Licens aktiverad

en: License Information
sv_SE: Licensinformation

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: License Status
sv_SE: Licensstatus

en: License Type
sv_SE: Licenstyp

en: Licensed URL
sv_SE: Licensierad URL

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Lightbulb Icon
sv_SE: Glödlampeikon

en: Limit the media library choice
sv_SE: Begränsa mediabiblioteksvalet

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link Array
sv_SE: Länk-array

en: Link Existing Field Groups
sv_SE: Länka befintliga fältgrupper

en: Link URL
sv_SE: Länk-URL

en: Link field groups
sv_SE: Länka fältgrupper

en: LinkedIn Icon
sv_SE: LinkedIn-ikon

en: Links Icon
sv_SE: Länkikon

en: List View Icon
sv_SE: Ikon för listvy

en: Load Terms
sv_SE: Ladda termer

en: Load value from posts terms
sv_SE: Hämta värde från inläggets termer

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en: Loading diff
sv_SE: Hämtar diff

en: Local JSON
sv_SE: Lokal JSON

en: Located in plugin: %s
sv_SE: Finns i tillägg: %s

en: Located in theme: %s
sv_SE: Finns i tema: %s

en: Located in: %s
sv_SE: Finns i: %s

en: Location
sv_SE: Plats

en: Location Icon
sv_SE: Plats-ikon

en: Location Rules
sv_SE: Platsregler

en: Location not found: %s
sv_SE: Plats hittades inte: %s

en: Location type "%s" is already registered.
sv_SE: Platstypen ”%s” är redan registrerad.

en: Lock Icon
sv_SE: Låsikon

en: Logged in
sv_SE: Inloggad

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 20 characters.
sv_SE: Endast gemener, understreck och bindestreck, maximalt 20 tecken.

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 32 characters.
sv_SE: Endast gemena bokstäver, understreck och bindestreck, maximalt 32 tecken.

en: Makes a taxonomy visible on the frontend and in the admin dashboard.
sv_SE: Gör en taxonomi synlig på front-end och i adminpanelen.

en: Manage License
sv_SE: Hantera licens

en: Manage Terms Capability
sv_SE: Behörighet att hantera termer

en: Marker Icon
sv_SE: Markörikon

en: Maximum
sv_SE: Maximalt

en: Maximum Layouts
sv_SE: Högsta tillåtna antal layouter

en: Maximum Posts
sv_SE: Maximalt antal inlägg

en: Maximum Rows
sv_SE: Högsta tillåtna antal rader

en: Maximum Selection
sv_SE: Högsta tillåtna antal val

en: Maximum Value
sv_SE: Maximalt värde

en: Maximum rows reached ({max} rows)
sv_SE: Högsta tillåtna antal rader uppnått ({max} rader)

en: Maximum selection reached
sv_SE: Högsta tillåtna antal val uppnått

en: Maximum values reached ( {max} values )
sv_SE: Maximalt antal värden har nåtts ({max} värden)

en: Media Icon
sv_SE: Mediaikon

en: Media Library
sv_SE: Mediabibliotek

en: Megaphone Icon
sv_SE: Megafon-ikon

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu (alt) Icon
sv_SE: Alternativ menyikon

en: Menu (alt2) Icon
sv_SE: Alternativ menyikon 2

en: Menu (alt3) Icon
sv_SE: Alternativ menyikon 3

en: Menu Icon
sv_SE: Menyikon

en: Menu Item
sv_SE: Menyval

en: Menu Label
sv_SE: Menyetikett

en: Menu Locations
sv_SE: Menyplatser

en: Menu Name
sv_SE: Menynamn

en: Menu Position
sv_SE: Menyposition

en: Menu items
sv_SE: Menyval

en: Menus
sv_SE: Menyer

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Meta Box
sv_SE: Metaruta

en: Meta Box Sanitization Callback
sv_SE: Säkerhetsfiltrerande återanrop för metaruta

en: Microphone Icon
sv_SE: Mikrofon-ikon

en: Migrate Icon
sv_SE: Migrera-ikon

en: Minimum Layouts
sv_SE: Lägsta tillåtna antal layouter

en: Minimum Posts
sv_SE: Minsta antal inlägg

en: Minimum Rows
sv_SE: Minsta tillåtna antal rader

en: Minimum Selection
sv_SE: Minsta tillåtna antal val

en: Minimum Value
sv_SE: Minsta värde

en: Minus Icon
sv_SE: Minus-ikon

en: Money Icon
sv_SE: Pengar-ikon

en: More
sv_SE: Mer

en: More Tools from WP Engine
sv_SE: Fler verktyg från WP Engine

en: Most Used
sv_SE: Mest använda

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Move Complete.
sv_SE: Flytt färdig.

en: Move Custom Field
sv_SE: Flytta anpassat fält

en: Move Field
sv_SE: Flytta fält

en: Move Icon
sv_SE: Flytta-ikon

en: Move field group to trash?
sv_SE: Flytta fältgrupp till papperskorg?

en: Move field to another group
sv_SE: Flytta fältet till en annan grupp

en: Movie
sv_SE: Film

en: Movies
sv_SE: Filmer

en: Multi Select
sv_SE: Flerval

en: Multi-Expand
sv_SE: Multi-expandera

en: Multiple Values
sv_SE: Flera värden

en: Multisite Icon
sv_SE: Multisite-ikon

en: MySQL Version
sv_SE: MySQL-version

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name Field Description
sv_SE: Beskrivning av namnfält

en: Namespace Route
sv_SE: Route för namnrymd

en: Nametag Icon
sv_SE: Namnskylt-ikon

en: Network Icon
sv_SE: Nätverksikon

en: Networking Icon
sv_SE: Nätverksikon

en: New %s
sv_SE: Ny %s

en: New %s Name
sv_SE: Namn på ny %s

en: New Field
sv_SE: Nytt fält

en: New Field Group
sv_SE: Ny fältgrupp

en: New Item
sv_SE: Nytt objekt

en: New Item Name
sv_SE: Nytt objektnamn

en: New Lines
sv_SE: Nya rader

en: New Post
sv_SE: Nytt inlägg

en: New Post Type
sv_SE: Ny inläggstyp

en: New Tab Group
sv_SE: Ny flikgrupp

en: New Tag Name
sv_SE: Nytt etikettnamn

en: New Taxonomy
sv_SE: Ny taxonomi

en: New to ACF? Take a look at our <a href="%s" target="_blank">getting started guide</a>.
sv_SE: Har du just börjat med ACF? Kolla gärna in vår <a href="%s" target="_blank">välkomstguide</a>.

en: No
sv_SE: Nej

en: No %s
sv_SE: Inga %s

en: No %s found
sv_SE: Inga %s hittades

en: No %s found in Trash
sv_SE: Inga %s hittades i papperskorgen

en: No (alt) Icon
sv_SE: Alternativ nej-ikon

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
sv_SE: Inga fältgrupper hittades för denna inställningssida. <a href="%s">Skapa en fältgrupp</a>

en: No Field Groups found
sv_SE: Inga fältgrupper hittades

en: No Field Groups found in Trash
sv_SE: Inga fältgrupper hittades i papperskorgen

en: No Fields found
sv_SE: Inga fält hittades

en: No Fields found in Trash
sv_SE: Inga fält hittades i papperskorgen

en: No Formatting
sv_SE: Ingen formatering

en: No Icon
sv_SE: Ingen ikon

en: No Items Found
sv_SE: Inga objekt hittades

en: No Items Found in Trash
sv_SE: Inga objekt hittades i papperskorgen

en: No Meta Box
sv_SE: Ingen metaruta

en: No Permalink (prevent URL rewriting)
sv_SE: Ingen permalänk (förhindra URL-omskrivning)

en: No Post Types found
sv_SE: Inga inläggstyper hittades

en: No Post Types found in Trash
sv_SE: Inga inläggstyper hittades i papperskorgen

en: No Query Variable Support
sv_SE: Inget stöd för ”query”-variabel

en: No Taxonomies found
sv_SE: Inga taxonomier hittades

en: No Taxonomies found in Trash
sv_SE: Inga taxonomier hittades i papperskorgen

en: No Terms
sv_SE: Inga termer

[ctx: No Terms]
en: No %s
sv_SE: Inga %s

en: No block types exist
sv_SE: Det finns inga blocktyper

en: No description
sv_SE: Ingen beskrivning

en: No field groups
sv_SE: Inga fältgrupper

en: No field groups selected
sv_SE: Inga fältgrupper valda

en: No fields
sv_SE: Inga fält

en: No file selected
sv_SE: Ingen fil vald

en: No image selected
sv_SE: Ingen bild vald

en: No matches found
sv_SE: Inga matchningar hittades

en: No options pages exist
sv_SE: Det finns inga alternativsidor

en: No post types
sv_SE: Inga inläggstyper

en: No posts
sv_SE: Inga inlägg

en: No posts found
sv_SE: Inga inlägg hittades

en: No posts found in Trash
sv_SE: Inga inlägg hittades i papperskorgen

en: No results found for that search term
sv_SE: Inga resultat hittades för den söktermen

en: No search results for '%s'
sv_SE: Inga sökresultat för ”%s”

en: No tags
sv_SE: Inga etiketter

en: No tags found
sv_SE: Inga etiketter hittades

en: No taxonomies
sv_SE: Inga taxonomier

en: No terms
sv_SE: Inga termer

en: No toggle fields available
sv_SE: Inga fält för att slå på/av är tillgängliga

en: No updates available.
sv_SE: Inga uppdateringar tillgängliga.

en: Normal (after content)
sv_SE: Normal (efter innehåll)

en: Not Found
sv_SE: Hittades inte

en: Nothing from Custom Post Type UI plugin selected for import.
sv_SE: Inget från ”Custom Post Type UI” har valts för import.

en: Nothing to import
sv_SE: Ingenting att importera

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number of Fields by Field Type
sv_SE: Antal fält per fälttyp

en: Number of Third Party Fields by Field Type
sv_SE: Antal tredjepartsfält per fälttyp

en: Off Text
sv_SE: ”Av”-text

en: On Text
sv_SE: ”På”-text

en: One or many post types that can be classified with this taxonomy.
sv_SE: En eller flera inläggstyper som kan klassificeras med denna taxonomi.

en: Open
sv_SE: Öppen

en: Opens in a new window/tab
sv_SE: Öppnas i ett nytt fönster/flik

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Options Page
sv_SE: Alternativsida

en: Options Pages
sv_SE: Alternativsidor

en: Options Pages UI Enabled
sv_SE: Användargränssnitt för alternativsidor aktiverat

en: Options Updated
sv_SE: Alternativ uppdaterade

en: Order
sv_SE: Sortering

en: Order No.
sv_SE: Sorteringsnummer

en: Other
sv_SE: Annat

en: Outdent Icon
sv_SE: Ikon för minskat indrag

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: PDF Icon
sv_SE: PDF-ikon

en: PRO Only
sv_SE: Endast PRO

en: PRO fields cannot be edited without an active license.
sv_SE: PRO-fält kan inte redigeras utan en aktiv licens.

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page Attributes
sv_SE: Sidattribut

en: Page Icon
sv_SE: Sidikon

en: Page Link
sv_SE: Sidlänk

en: Page Parent
sv_SE: Överordnad sida

en: Page Template
sv_SE: Sidmall

en: Page Type
sv_SE: Sidtyp

en: Page is equal to
sv_SE: Sidan är lika med

en: Page is not equal to
sv_SE: Sidan är inte lika med

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pages contain
sv_SE: Sidorna innehåller

en: Pages do not contain
sv_SE: Sidorna innehåller inte

en: Pagination
sv_SE: Sidonumrering

en: Palm Tree Icon
sv_SE: Ikon för palmträd

en: Paperclip Icon
sv_SE: Pappersgem-ikon

en: Paragraph Icon
sv_SE: Ikon för textstycke

en: Parent
sv_SE: Överordnad

en: Parent %s
sv_SE: Överordnad %s

en: Parent %s:
sv_SE: Överordnad %s:

en: Parent Category
sv_SE: Överordnad kategori

en: Parent Category:
sv_SE: Överordnad kategori:

en: Parent Field Description
sv_SE: Överordnad fältbeskrivning

en: Parent Item
sv_SE: Överordnat objekt

en: Parent Item Prefix
sv_SE: Prefix för överordnat objekt

en: Parent Item With Colon
sv_SE: Överordnat objekt med kolon

en: Parent Page (has children)
sv_SE: Överordnad sida (har undersidor)

en: Parent Page:
sv_SE: Överordnad sida:

en: Parent Theme
sv_SE: Huvudtema

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Paste Text Icon
sv_SE: Ikon för att klistra in text

en: Paste Word Icon
sv_SE: Ikon för att klistra in ord

en: Pause Icon
sv_SE: Paus-ikon

en: Performance Icon
sv_SE: Ikon för prestanda

en: Permalink
sv_SE: Permalänk

en: Permalink Rewrite
sv_SE: Omskrivning av permalänk

en: Permalinks for this post type are disabled.
sv_SE: Permalänkar för denna inläggstyp är inaktiverade.

en: Permalinks for this taxonomy are disabled.
sv_SE: Permalänkar för denna taxonomi är inaktiverade.

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: Pets Icon
sv_SE: Ikon för husdjur

en: Phone Icon
sv_SE: Telefonikon

en: Pinterest Icon
sv_SE: Pinterest-ikon

en: Placeholder Text
sv_SE: Platshållartext

en: Placement
sv_SE: Placering

en: Play Icon
sv_SE: Ikon för uppspelning

en: Playlist Audio Icon
sv_SE: Ikon för spellista, för ljud

en: Playlist Video Icon
sv_SE: Ikon för spellista, för videoklipp

en: Please activate your ACF PRO license to edit field groups assigned to an ACF Block.
sv_SE: Aktivera din ACF PRO-licens för att redigera fältgrupper som tilldelats ett ACF-block.

en: Please activate your ACF PRO license to edit this options page.
sv_SE: Aktivera din ACF PRO-licens för att redigera denna alternativsida.

en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
sv_SE: Kontrollera också att alla premiumutökningar (%s) är uppdaterade till den senaste versionen.

en: Please contact your site administrator or developer for more details.
sv_SE: Kontakta din webbplatsadministratör eller utvecklare för mer information.

en: Please reactivate your license to unlock updates
sv_SE: Återaktivera din licens för att låsa upp uppdateringar

en: Please select at least one site to upgrade.
sv_SE: Välj minst en webbplats att uppgradera.

en: Please select the destination for this field
sv_SE: Välj destinationen för detta fält

en: Please select the field groups to link.
sv_SE: Välj de fältgrupper som ska länkas.

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
sv_SE: Använd fliken ”Hjälp och support” för att kontakta oss om du skulle behöva hjälp.

en: Plugin Type
sv_SE: Typ av tillägg

en: Plugin Version
sv_SE: Tilläggets version

en: Plugins Icon
sv_SE: Tilläggsikon

en: Plural Capability Name
sv_SE: Namn i plural på behörighet

en: Plural Label
sv_SE: Etikett i plural

en: Plus (alt) Icon
sv_SE: Alternativ plus-ikon

en: Plus Icon
sv_SE: Plus-ikon

en: Podio Icon
sv_SE: Podio-ikon

en: Popular
sv_SE: Populär

en: Popular %s
sv_SE: Populär %s

en: Popular Items
sv_SE: Populära objekt

en: Popular Tags
sv_SE: Populära etiketter

en: Popular fields
sv_SE: Populära fält

en: Portfolio Icon
sv_SE: Portfölj-ikon

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Post Archives
sv_SE: Inläggsarkiv

en: Post Attributes
sv_SE: Inläggsattribut

en: Post Category
sv_SE: Inläggskategori

en: Post Format
sv_SE: Inläggsformat

en: Post Formats
sv_SE: Inläggsformat

en: Post ID
sv_SE: Inläggs-ID

en: Post Icon
sv_SE: Inläggsikon

en: Post Link
sv_SE: Inläggslänk

en: Post Object
sv_SE: Inläggsobjekt

en: Post Status
sv_SE: Inläggsstatus

en: Post Status Icon
sv_SE: Ikon för inläggsstatus

en: Post Taxonomy
sv_SE: Inläggstaxonomi

en: Post Template
sv_SE: Inläggsmall

en: Post Type
sv_SE: Inläggstyp

en: Post Type Key
sv_SE: Nyckel för inläggstyp

en: Post Types
sv_SE: Inläggstyper

en: Post Types and Taxonomies Enabled
sv_SE: Inläggstyper och taxonomier aktiverade

en: Post is equal to
sv_SE: Inlägget är lika med

en: Post is not equal to
sv_SE: Inlägget är inte lika med

en: Post published privately.
sv_SE: Inlägg publicerat privat.

en: Post published.
sv_SE: Inlägg publicerat.

en: Post reverted to draft.
sv_SE: Inlägget har återställts till utkastet.

en: Post scheduled.
sv_SE: Inlägget har schemalagts.

en: Post type activated. | %s post types activated.
sv_SE[0]: Inläggstyp aktiverad.
sv_SE[1]: %s inläggstyper aktiverade.

en: Post type deactivated. | %s post types deactivated.
sv_SE[0]: Inläggstyp inaktiverad.
sv_SE[1]: %s inläggstyper inaktiverade.

en: Post type deleted.
sv_SE: Inläggstyp borttagen.

en: Post type draft updated.
sv_SE: Utkast för inläggstyp uppdaterat.

en: Post type duplicated. | %s post types duplicated.
sv_SE[0]: Inläggstyp duplicerad.
sv_SE[1]: %s inläggstyper duplicerade.

en: Post type saved.
sv_SE: Inläggstyp sparad.

en: Post type scheduled for.
sv_SE: Inläggstyp schemalagd till.

en: Post type submitted.
sv_SE: Inläggstyp inskickad.

en: Post type synchronized. | %s post types synchronized.
sv_SE[0]: Inläggstyp synkroniserad.
sv_SE[1]: %s inläggstyper synkroniserade.

en: Post type updated.
sv_SE: Inläggstyp uppdaterad.

en: Post updated
sv_SE: Inlägg uppdaterat

en: Post updated.
sv_SE: Inlägg uppdaterat.

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Posts Page
sv_SE: Inläggssida

en: Posts contain
sv_SE: Inlägg innehåller

en: Posts do not contain
sv_SE: Inlägg innehållet inte

en: Posts list
sv_SE: Inläggslista

en: Posts list navigation
sv_SE: Navigation för inläggslista

en: Prefix Field Labels
sv_SE: Prefix för fältetiketter

en: Prefix Field Names
sv_SE: Prefix för fältnamn

en: Prepend
sv_SE: Lägg till före

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
sv_SE: Förbered en extra kryssruta för att slå på/av alla val

en: Prepend to the beginning
sv_SE: Lägg till början

en: Pressthis Icon
sv_SE: Pressthis-ikon

en: Preview Size
sv_SE: Förhandsgranska storlek

en: Printer Icon
sv_SE: Ikon för skrivare

en: Privacy Icon
sv_SE: Integritetsikon

en: Products Icon
sv_SE: Ikon för produkter

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: Publicly Queryable
sv_SE: Offentligt sökbar

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Query Variable
sv_SE: ”Query”-variabel

en: Query Variable Support
sv_SE: Stöd för ”query”-variabel

en: Quick Edit
sv_SE: Snabbredigera

en: Quote Icon
sv_SE: Citatikon

en: REST API Format
sv_SE: REST API-format

en: REST API Icon
sv_SE: REST API-ikon

en: RGBA Array
sv_SE: RGBA-array

en: RGBA String
sv_SE: RGBA-sträng

en: RSS Icon
sv_SE: RSS-ikon

en: RSS feed URL for the post type items.
sv_SE: URL för RSS-flöde, för objekten i inläggstypen.

en: RTL Icon
sv_SE: RTL-ikon

en: Radio Button
sv_SE: Alternativknapp

en: Radio Buttons
sv_SE: Radioknappar

en: Randomize Icon
sv_SE: Ikon för slumpmässighet

en: Range
sv_SE: Intervall

en: Reading upgrade tasks...
sv_SE: Läser in uppgraderingsuppgifter …

en: Reddit Icon
sv_SE: Reddit-ikon

en: Redo Icon
sv_SE: ”Göra om”-ikon

en: Regenerate
sv_SE: Återskapa

en: Regenerate all labels using the Singular and Plural labels
sv_SE: Återskapa alla etiketter med etiketterna för singular och plural

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Register Meta Box Callback
sv_SE: Registrera återanrop för metaruta

en: Registered ACF Blocks
sv_SE: Registrerade ACF-block

en: Registered ACF Forms
sv_SE: Registrerade ACF-formulär

en: Registered Field Groups (JSON)
sv_SE: Registrerade fältgrupper (JSON)

en: Registered Field Groups (PHP)
sv_SE: Registrerade fältgrupper (PHP)

en: Registered Field Groups (UI)
sv_SE: Registrerade fältgrupper (UI)

en: Registered Options Pages (JSON)
sv_SE: Registrerade alternativsidor (JSON)

en: Registered Options Pages (PHP)
sv_SE: Registrerade alternativsidor (PHP)

en: Registered Options Pages (UI)
sv_SE: Registrerade alternativsidor (UI)

en: Registered Post Types (JSON)
sv_SE: Registrerade inläggstyper (JSON)

en: Registered Post Types (UI)
sv_SE: Registrerade inläggstyper (UI)

en: Registered Taxonomies (JSON)
sv_SE: Registrerade taxonomier (JSON)

en: Registered Taxonomies (UI)
sv_SE: Registrerade taxonomier (UI)

en: Relational
sv_SE: Relationellt

en: Relationship
sv_SE: Relationer

en: Relationship is equal to
sv_SE: Relation är lika med

en: Relationship is not equal to
sv_SE: Relation är inte lika med

en: Relationships contain
sv_SE: Relationer innehåller

en: Relationships do not contain
sv_SE: Relationer innehåller inte

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Featured Image
sv_SE: Ta bort utvald bild

en: Remove Formatting Icon
sv_SE: Ikon för ta bort formatering

en: Remove Icon
sv_SE: Ikon för att ta bort

en: Remove featured image
sv_SE: Ta bort utvald bild

en: Remove layout
sv_SE: Ta bort layout

en: Remove row
sv_SE: Ta bort rad

en: Rename Capabilities
sv_SE: Byt namn på behörigheter

en: Renew ACF PRO License
sv_SE: Förnya ACF PRO-licens

en: Renew License
sv_SE: Förnya licens

en: Renew PRO License
sv_SE: Förnya PRO-licens

en: Renew PRO to Unlock
sv_SE: Förnya PRO för att låsa upp

en: Repeat Icon
sv_SE: Ikon för upprepning

en: Repeater
sv_SE: Repeterare

en: Repeater Field
sv_SE: Upprepningsfält

en: Replies Icon
sv_SE: Ikon för svar

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: Restrict which files can be uploaded
sv_SE: Begränsa vilka filer som kan laddas upp

en: Restrict which images can be uploaded
sv_SE: Begränsa vilka bilder som kan laddas upp

en: Restricted
sv_SE: Begränsad

en: Retry Activation
sv_SE: Försök aktivera igen

en: Return Format
sv_SE: Returformat

en: Return Value
sv_SE: Returvärde

en: Reverse current order
sv_SE: Omvänd nuvarande ordning

en: Review changes
sv_SE: Granska ändringar

en: Review local JSON changes
sv_SE: Granska lokala JSON-ändringar

en: Review sites & upgrade
sv_SE: Granska webbplatser och uppgradera

en: Revisions
sv_SE: Versioner

en: Rewrite the URL using a custom slug defined in the input below. Your permalink structure will be
sv_SE: Skriv om URL:en med en anpassad slug som definieras i inmatningsfältet nedan. Din permalänkstruktur kommer att vara

en: Rewrite the URL using the post type key as the slug. Your permalink structure will be
sv_SE: Skriv om URL:en med nyckeln för inläggstypen som slug. Din permalänkstruktur kommer att vara

en: Rewrite the URL using the taxonomy key as the slug. Your permalink structure will be
sv_SE: Skriv om URL:en med nyckeln för taxonomin som slug. Din permalänkstruktur kommer att vara

en: Rotate Icon
sv_SE: Ikon för att rotera

en: Rotate Left Icon
sv_SE: Ikon för rotera vänster

en: Rotate Right Icon
sv_SE: Ikon för rotera höger

en: Row
sv_SE: Rad

en: Rows
sv_SE: Rader

en: Rows Per Page
sv_SE: Rader per sida

en: Rules
sv_SE: Regler

en: Save 'custom' values to the field's choices
sv_SE: Spara ”anpassade” värden till fältets val

en: Save 'other' values to the field's choices
sv_SE: Spara ”andra” värden i fältets val

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringarna

en: Save Custom Values
sv_SE: Spara anpassade värden

en: Save Format
sv_SE: Spara format

en: Save Other Choice
sv_SE: Spara annat val

en: Save Terms
sv_SE: Spara termer

en: Saved
sv_SE: Sparad

en: Saved Icon
sv_SE: Ikon för sparat

en: Schedule Icon
sv_SE: Schema-ikon

en: Seamless (no metabox)
sv_SE: Sömnlöst (ingen metaruta)

en: Seamless (replaces this field with selected fields)
sv_SE: Sömlös (ersätter detta fält med valda fält)

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search %s
sv_SE: Sök efter %s

en: Search Field Groups
sv_SE: Sök fältgrupper

en: Search Fields
sv_SE: Sök fält

en: Search Icon
sv_SE: Sökikon

en: Search Items
sv_SE: Sök objekt

en: Search Post Types
sv_SE: Sök inläggstyper

en: Search Posts
sv_SE: Sök inlägg

en: Search Tags
sv_SE: Sök etiketter

en: Search Taxonomies
sv_SE: Sök taxonomier

en: Search fields...
sv_SE: Sök fält …

en: Search for address...
sv_SE: Sök efter adress …

en: Search icons...
sv_SE: Sök ikoner …

en: Search...
sv_SE: Sök …

en: Select %s
sv_SE: Välj %s

en: Select Color
sv_SE: Välj färg

en: Select Field
sv_SE: Välj fält

en: Select Field Groups
sv_SE: Välj fältgrupper

en: Select Field Type
sv_SE: Välj fälttyp

en: Select File
sv_SE: Välj fil

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Select Link
sv_SE: Välj länk

en: Select Multiple
sv_SE: Välj flera

en: Select Options Pages
sv_SE: Välj alternativsidor

en: Select Post Types
sv_SE: Välj inläggstyper

en: Select Taxonomies
sv_SE: Välj taxonomier

en: Select a sub field to show when row is collapsed
sv_SE: Välj ett underfält att visa när raden är ihopfälld

en: Select default color
sv_SE: Välj standardfärg

en: Select existing taxonomies to classify items of the post type.
sv_SE: Välj befintliga taxonomier för att klassificera objekt av inläggstypen.

en: Select one or many field groups...
sv_SE: Markera en eller flera fältgrupper …

en: Select one or more fields you wish to clone
sv_SE: Välj ett eller flera fält som du vill klona

en: Select post type
sv_SE: Välj inläggstyp

en: Select taxonomy
sv_SE: Välj taxonomi

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the items in that file.
sv_SE: Välj den JSON-fil för Advanced Custom Fields som du vill importera. När du klickar på importknappen nedan kommer ACF att importera objekten i den filen.

en: Select the appearance of this field
sv_SE: Välj utseendet på detta fält

en: Select the items you would like to export and then select your export method. Export As JSON to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Generate PHP to export to PHP code which you can place in your theme.
sv_SE: Välj vilka objekt du vill exportera och sedan exportmetod. ”Exportera som JSON” för att exportera till en .json-fil som du sedan kan importera till någon annan ACF-installation. ”Generera PHP” för att exportera PHP kod som du kan lägga till i ditt tema.

en: Select the taxonomy to be displayed
sv_SE: Välj taxonomin som ska visas

en: Select the type of permalink to use for this taxonomy.
sv_SE: Välj typen av permalänk som ska användas för denna taxonomi.

en: Select where content editors can choose the icon from.
sv_SE: Välj var innehållsredaktörer kan välja ikonen från.

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
sv_SE: Ta bort 1 tecken

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
sv_SE: Ta bort %d tecken

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
sv_SE: Ange 1 eller fler tecken

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
sv_SE: Ange %d eller fler tecken

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
sv_SE: Laddning misslyckades

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
sv_SE: Laddar in fler resultat …

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
sv_SE: Inga matchningar hittades

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
sv_SE: Ett resultat är tillgängligt, tryck på returtangenten för att välja det.

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
sv_SE: %d resultat är tillgängliga, använd tangenterna med uppåt- och nedåtpil för att navigera.

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
sv_SE: Söker&hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
sv_SE: Du kan endast välja 1 objekt

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
sv_SE: Du kan endast välja %d objekt

en: Selected elements will be displayed in each result
sv_SE: Valda element kommer att visas i varje resultat

en: Selection is greater than
sv_SE: Valet är större än

en: Selection is less than
sv_SE: Valet är mindre än

en: Send Trackbacks
sv_SE: Skicka trackbacks

en: Separate %s with commas
sv_SE: Separera %s med kommatecken

en: Separate Items With Commas
sv_SE: Separera objekt med kommatecken

en: Separate tags with commas
sv_SE: Separera etiketter med kommatecken

en: Separator
sv_SE: Avgränsare

en: Set Featured Image
sv_SE: Ange utvald bild

en: Set featured image
sv_SE: Ange utvald bild

en: Set the initial zoom level
sv_SE: Ställ in den initiala zoomnivån

en: Set the number of rows to be displayed on a page.
sv_SE: Ange antalet rader som ska visas på en sida.

en: Sets the textarea height
sv_SE: Ställer in textområdets höjd

en: Sets whether posts should be excluded from search results and taxonomy archive pages.
sv_SE: Anger om inlägg ska exkluderas från sökresultat och arkivsidor för taxonomier.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings Icon
sv_SE: Ikon för inställningar

en: Share (alt) Icon
sv_SE: Alternativ dela-ikon

en: Share Icon
sv_SE: Delningsikon

en: Shield Icon
sv_SE: Sköld-ikon

en: Shortcode Enabled
sv_SE: Kortkod aktiverad

en: Shortcode Icon
sv_SE: Ikon för kortkod

en: Show Admin Column
sv_SE: Visa adminkolumn

en: Show In Admin Bar
sv_SE: Visa i adminmeny

en: Show In Admin Menu
sv_SE: Visa i adminmeny

en: Show In REST API
sv_SE: Visa i REST API

en: Show In UI
sv_SE: Visa i användargränssnitt

en: Show Media Upload Buttons
sv_SE: Visa knappar för mediauppladdning

en: Show in REST API
sv_SE: Visa i REST API

en: Show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
sv_SE: Visa taxonomin i panelen för snabb-/massredigering.

en: Show this field group if
sv_SE: Visa denna fältgrupp om

en: Show this field if
sv_SE: Visa detta fält om

en: Show&nbsp;details
sv_SE: Visa&nbsp;detaljer

en: Shown in field group list
sv_SE: Visa i fältgrupplista

en: Side
sv_SE: Vid sidan

en: Single Value
sv_SE: Enskild värde

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
sv_SE: Enstaka ord, inga mellanslag. Understreck och bindestreck tillåtna

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
sv_SE: Enstaka ord, inga mellanslag. Understreck och bindestreck tillåtna.

en: Singular Capability Name
sv_SE: Namn i singular på behörighet

en: Singular Label
sv_SE: Etikett i singular

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site (alt) Icon
sv_SE: Alternativ webbplatsikon

en: Site (alt2) Icon
sv_SE: Alternativ webbplatsikon 2

en: Site (alt3) Icon
sv_SE: Alternativ webbplatsikon 3

en: Site Icon
sv_SE: Webbplatsikon

en: Site is up to date
sv_SE: Webbplatsen är uppdaterad

en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
sv_SE: Webbplatsen kräver databasuppgradering från %1$s till %2$s

en: Skip Back Icon
sv_SE: Ikon för att hoppa tillbaka

en: Slug Field Description
sv_SE: Beskrivning av slugfält

en: Smartphone Icon
sv_SE: Ikon för smarta telefoner

en: Smiley Icon
sv_SE: Smiley-ikon

en: Sorry, this browser does not support geolocation
sv_SE: Denna webbläsare saknar stöd för platsinformation

en: Sorry, this post is unavailable for diff comparison.
sv_SE: Detta inlägg är inte tillgängligt för diff-jämförelse.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra det.

en: Sorry, you do not have permission to do that.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra det.

en: Sorry, you don't have permission to do that.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra det.

en: Sort Icon
sv_SE: Sortera-ikon

en: Sort Terms
sv_SE: Sortera termer

en: Sort by date modified
sv_SE: Sortera efter redigeringsdatum

en: Sort by date uploaded
sv_SE: Sortera efter uppladdningsdatum

en: Sort by title
sv_SE: Sortera efter rubrik

en: Sos Icon
sv_SE: SOS-ikon

en: Spam Detected
sv_SE: Skräppost upptäckt

en: Specify the return format for the icon. %s
sv_SE: Ange returformat för ikonen. %s

en: Specify the returned value on front end
sv_SE: Specificera returvärdet på front-end

en: Specify the style used to render the clone field
sv_SE: Specificera stilen som ska användas för att rendera det klonade fältet

en: Specify the style used to render the selected fields
sv_SE: Specificera stilen för att rendera valda fält

en: Specify the value returned
sv_SE: Specificera värdet att returnera

en: Specify where new attachments are added
sv_SE: Specifiera var nya bilagor läggs till

en: Spellcheck Icon
sv_SE: Ikon för stavningskontroll

en: Spotify Icon
sv_SE: Spotify-ikon

en: Spreadsheet Icon
sv_SE: Ikon för kalkylark

en: Standard (WP metabox)
sv_SE: Standard (WP meta-ruta)

en: Star Empty Icon
sv_SE: Tom stjärnikon

en: Star Filled Icon
sv_SE: Fylld stjärnikon

en: Star Half Icon
sv_SE: Halvfylld stjärnikon

en: Start a new group of tabs at this tab.
sv_SE: Starta en ny grupp av flikar på denna flik.

en: Status Icon
sv_SE: Statusikon

en: Step Size
sv_SE: Stegstorlek

en: Sticky Icon
sv_SE: Klistra-ikon

en: Store Icon
sv_SE: Butiksikon

en: Strikethrough Icon
sv_SE: Ikon för genomstrykning

en: String
sv_SE: Sträng

en: Style
sv_SE: Stil

en: Stylized UI
sv_SE: Stiliserat användargränssnitt

en: Sub Fields
sv_SE: Underfält

en: Subscription Expiry Date
sv_SE: Prenumerationens utgångsdatum

en: Super Admin
sv_SE: Superadmin

en: Superhero Icon
sv_SE: Ikon för superhjälte

en: Supports
sv_SE: Stöder

en: Switch to Edit
sv_SE: Växla till Redigera

en: Switch to Preview
sv_SE: Växla till förhandsgranskning

en: Sync
sv_SE: Synkronisera

en: Sync available
sv_SE: Synkronisering tillgänglig

en: Sync changes
sv_SE: Synkronisera ändringar

en: Tab
sv_SE: Flik

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Table Icon
sv_SE: Tabellikon

en: Tablet Icon
sv_SE: Ikon för surfplatta

en: Tabs
sv_SE: Flikar

en: Tag
sv_SE: Etikett

en: Tag Cloud
sv_SE: Etikettmoln

en: Tag Icon
sv_SE: Etikett-ikon

en: Tag Link
sv_SE: Etikettlänk

en: Tagcloud Icon
sv_SE: Ikon för etikettmoln

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Tags Meta Box
sv_SE: Metaruta för etiketter

en: Tags list
sv_SE: Eitkettlista

en: Tags list navigation
sv_SE: Navigation för etikettlista

en: Target Field
sv_SE: Målfält

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Taxonomy
sv_SE: Taxonomi

en: Taxonomy Key
sv_SE: Taxonominyckel

en: Taxonomy activated. | %s taxonomies activated.
sv_SE[0]: Taxonomi aktiverad.
sv_SE[1]: %s taxonomier aktiverade.

en: Taxonomy deactivated. | %s taxonomies deactivated.
sv_SE[0]: Taxonomi inaktiverad.
sv_SE[1]: %s taxonomier inaktiverade.

en: Taxonomy deleted.
sv_SE: Taxonomi borttagen.

en: Taxonomy draft updated.
sv_SE: Taxonomiutkast uppdaterat.

en: Taxonomy duplicated. | %s taxonomies duplicated.
sv_SE[0]: Taxonomi duplicerad.
sv_SE[1]: %s taxonomier duplicerade.

en: Taxonomy saved.
sv_SE: Taxonomi sparad.

en: Taxonomy scheduled for.
sv_SE: Taxonomi schemalagd till.

en: Taxonomy submitted.
sv_SE: Taxonomi inskickad.

en: Taxonomy synchronized. | %s taxonomies synchronized.
sv_SE[0]: Taxonomi synkroniserad.
sv_SE[1]: %s taxonomier synkroniserade.

en: Taxonomy updated.
sv_SE: Taxonomi uppdaterad.

en: Term Description
sv_SE: Termbeskrivning

en: Term ID
sv_SE: Term-ID

en: Term Name
sv_SE: Termnamn

en: Term Object
sv_SE: Term-objekt

en: Term Slug
sv_SE: Termens slug

en: Term is equal to
sv_SE: Termen är lika med

en: Term is not equal to
sv_SE: Termen är inte lika med

en: Terms
sv_SE: Termer

en: Terms contain
sv_SE: Termerna innehåller

en: Terms do not contain
sv_SE: Termerna innehåller inte

en: Testimonial Icon
sv_SE: Omdömesikon

en: Text Area
sv_SE: Textområde

en: Text Color Icon
sv_SE: Ikon för textfärg

en: Text Icon
sv_SE: Textikon

en: Text Only
sv_SE: Endast text

en: Text Page Icon
sv_SE: Ikon för textsida

en: Text shown when active
sv_SE: Text som visas när aktivt

en: Text shown when inactive
sv_SE: Text som visas när inaktivt

en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
sv_SE: Tack för att du uppdaterade till %1$s v%2$s!

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lower case and contains only letters, numbers, and hyphens.
sv_SE: ”Slug” är den URL-vänliga versionen av namnet. Det är vanligtvis bara små bokstäver och innehåller bara bokstäver, siffror och bindestreck.

en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
sv_SE: Fältet %1$s kan nu hittas i fältgruppen %2$s

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
sv_SE: Tillägget ”Advanced Custom Fields” tillhandahåller en visuell formulärbyggare för att anpassa WordPress redigeringsvyer med extra fält och ett intuitivt API för att visa anpassade fältvärden i alla temamallsfiler.

en: The URL to the icon you'd like to use, or svg as Data URI
sv_SE: URL till ikonen du vill använda, eller SVG som data-URI

en: The base URL for the post type REST API URLs.
sv_SE: Bas-URL för inläggstypens REST API-URL:er.

en: The capability name for assigning terms of this taxonomy.
sv_SE: Namn på behörigheten för tilldelning av termer i denna taxonomi.

en: The capability name for deleting terms of this taxonomy.
sv_SE: Namn på behörigheten för borttagning av termer i denna taxonomi.

en: The capability name for editing terms of this taxonomy.
sv_SE: Namn på behörigheten för redigering av termer i denna taxonomi.

en: The capability name for managing terms of this taxonomy.
sv_SE: Namn på behörigheten för hantering av termer i denna taxonomi.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
sv_SE: De ändringar du gjort kommer att gå förlorade om du navigerar bort från denna sida

[ctx: The core ACF block binding source name for fields on the current page]
en: ACF Fields
sv_SE: ACF-fält

en: The currently selected image preview
sv_SE: Förhandsgranskning av den aktuella valda bilden

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
sv_SE: Beskrivningen visas inte som standard, men går att visa med vissa teman.

en: The following code can be used to register a local version of the selected items. Storing field groups, post types, or taxonomies locally can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file, then deactivate or delete the items from the ACF admin.
sv_SE: Följande kod kan användas för att registrera en lokal version av de valda objekten. Att lagra fältgrupper, inläggstyper eller taxonomier lokalt kan ge många fördelar, till exempel snabbare inläsningstider, versionskontroll och dynamiska fält/inställningar. Kopiera och klistra in följande kod i ditt temas ”functions.php”-fil eller inkludera den i en extern fil, inaktivera eller ta sen bort objekten från ACF-administrationen.

en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
sv_SE: Följande webbplatser kräver en DB-uppgradering. Kontrollera de du vill uppdatera och klicka sedan på %s.

en: The format displayed when editing a post
sv_SE: Formatet visas när ett inlägg redigeras

en: The format returned via template functions
sv_SE: Formatet returnerad via mallfunktioner

en: The format used when saving a value
sv_SE: Formatet som används när ett värde sparas

en: The name is how it appears on your site
sv_SE: Namnet är hur det ser ut på din webbplats

en: The name of the default term.
sv_SE: Standardtermens namn.

en: The namespace part of the REST API URL.
sv_SE: Namnrymdsdelen av REST API-URL:en.

en: The position in the sidebar menu in the admin dashboard.
sv_SE: Positionen i sidopanelsmenyn i adminpanelen.

en: The post type key must be under 20 characters.
sv_SE: Nyckeln för inläggstypen måste vara kortare än 20 tecken.

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
sv_SE: Strängen ”field_” får inte användas i början av ett fältnamn

en: The taxonomy key must be under 32 characters.
sv_SE: Taxonominyckeln måste vara under 32 tecken.

en: The type of icon to save.
sv_SE: Den typ av ikon som ska sparas.

en: The value of icon to save.
sv_SE: Värdet på ikonen som ska sparas.

en: There was an error retrieving the field.
sv_SE: Ett fel uppstod vid hämtning av fältet.

en: This Field
sv_SE: Detta fält

en: This allows you to select and display existing fields. It does not duplicate any fields in the database, but loads and displays the selected fields at run-time. The Clone field can either replace itself with the selected fields or display the selected fields as a group of subfields.
sv_SE: Detta gör det möjligt för dig att välja och visa befintliga fält. Det duplicerar inte några fält i databasen, utan laddar och visar de valda fälten vid körtid. Klonfältet kan antingen ersätta sig själv med de valda fälten eller visa de valda fälten som en grupp av underfält.

en: This block contains no editable fields.
sv_SE: Det här blocket innehåller inga redigerbara fält.

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
sv_SE: Detta fält kan inte flyttas innan dess ändringar har sparats

en: This field has a limit of {max} {label} {identifier}
sv_SE: Detta fält har en gräns på {max} {label} {identifier}

en: This field must not be a WordPress <a href="%s" target="_blank">reserved term</a>.
sv_SE: Detta fält får inte vara en av WordPress <a href="%s" target="_blank">reserverad term</a>.

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
sv_SE: Detta fält kräver minst {min} {label} {identifier}

en: This is the name which will appear on the EDIT page
sv_SE: Detta är namnet som kommer att visas på REDIGERINGS-sidan

en: This item could not be registered because its key is in use by another item registered by another plugin or theme.
sv_SE: Detta objekt kunde inte registreras eftersom dess nyckel används av ett annat objekt som registrerats av ett annat tillägg eller tema.

en: This post type could not be registered because its key is in use by another post type registered by another plugin or theme.
sv_SE: Denna inläggstyp kunde inte registreras eftersom dess nyckel används av en annan inläggstyp som registrerats av ett annat tillägg eller tema.

en: This post type key is already in use by another post type in ACF and cannot be used.
sv_SE: Denna nyckel för inläggstyp används redan av en annan inläggstyp i ACF och kan inte användas.

en: This post type key is already in use by another post type registered outside of ACF and cannot be used.
sv_SE: Denna nyckel för inläggstyp används redan av en annan inläggstyp som är registrerad utanför ACF och kan inte användas.

en: This provides an interactive interface for managing a collection of attachments. Most settings are similar to the Image field type. Additional settings allow you to specify where new attachments are added in the gallery and the minimum/maximum number of attachments allowed.
sv_SE: Detta tillhandahåller en interaktiv gränssnitt för att hantera en samling av bilagor. De flesta inställningarna är liknande bildfälttypen. Ytterligare inställningar låter dig specificera var nya bilagor ska läggas till i galleriet och det minsta/maximala antalet bilagor som tillåts.

en: This section contains debug information about your ACF configuration which can be useful to provide to support.
sv_SE: Denna sektion innehåller felsökningsinformation om din ACF-konfiguration som kan vara användbar för support.

en: This taxonomy could not be registered because its key is in use by another taxonomy registered by another plugin or theme.
sv_SE: Denna taxonomi kunde inte registreras eftersom dess nyckel används av en annan taxonomi som registrerats av ett annat tillägg eller tema.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy in ACF and cannot be used.
sv_SE: Denna taxonominyckel används redan av en annan taxonomi i ACF och kan inte användas.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy registered outside of ACF and cannot be used.
sv_SE: Denna taxonominyckel används redan av en annan taxonomi som är registrerad utanför ACF och kan inte användas.

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
sv_SE: Denna version innehåller förbättringar av din databas och kräver en uppgradering.

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Thumbs Down Icon
sv_SE: Tummen ner-ikon

en: Thumbs Up Icon
sv_SE: Tummen upp-ikon

en: Tickets (alt) Icon
sv_SE: Alternativ biljettikon

en: Tickets Icon
sv_SE: Biljettikon

en: Time Picker
sv_SE: Tidsväljare

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
sv_SE: TinyMCE kommer inte att initialiseras förrän fältet är klickat

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Title Placeholder
sv_SE: Platshållare för rubrik

en: Title for a navigation link block variation.
sv_SE: Rubrik för en variant av navigationslänksblock.

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%2$s" target="_blank">details & pricing</a>.
sv_SE: Om du vill aktivera uppdateringar anger du din licensnyckel på sidan <a href="%1$s">Uppdateringar</a>. Om du inte har en licensnyckel, se <a href="%2$s" target="_blank">uppgifter och priser</a>.

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see <a href="%s" target="_blank">details & pricing</a>.
sv_SE: För att låsa upp uppdateringar, fyll i din licensnyckel här nedan. Om du inte har en licensnyckel, gå till sidan <a href="%s">detaljer och priser</a>.

en: Toggle All
sv_SE: Slå på/av alla

en: Toolbar
sv_SE: Verktygsfält

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Tools Icon
sv_SE: Verktygsikon

en: Top Level Page (no parent)
sv_SE: Toppnivåsida (ingen överordnad)

en: Top aligned
sv_SE: Toppjusterad

en: Topics Icon
sv_SE: Ämnesikon

en: Tracking Icon
sv_SE: Spårningsikon

en: Translation Icon
sv_SE: Översättningsikon

en: Trash Icon
sv_SE: Papperskorgsikon

en: True / False
sv_SE: Sant/falskt

en: Try a different search term or browse %s
sv_SE: Prova med en annan sökterm eller bläddra bland %s

en: Tutorial
sv_SE: Handledning

en: Twitch Icon
sv_SE: Twitch-ikon

en: Twitter (alt) Icon
sv_SE: Alternativ Twitter-ikon

en: Twitter Icon
sv_SE: Twitter-ikon

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type to search...
sv_SE: Skriv för att söka …

en: URL Slug
sv_SE: URL-slug

en: URLs
sv_SE: URL:er

en: URLs for an item and items can be accessed with a query string.
sv_SE: URL:er för ett eller flera objekt kan nås med en ”query”-sträng.

en: Underline Icon
sv_SE: Understrykningsikon

en: Undo Icon
sv_SE: Ångra-ikon

en: Universal Access Icon
sv_SE: Ikon för universell åtkomst

en: Unknown
sv_SE: Okänt

en: Unknown field
sv_SE: Okänt fält

en: Unknown field group
sv_SE: Okänd fältgrupp

en: Unlink Icon
sv_SE: Ta bort länk-ikon

en: Unlock Advanced Features and Build Even More with ACF PRO
sv_SE: Lås upp avancerade funktioner och bygg ännu mer med ACF PRO

en: Unlock Extra Features with ACF PRO
sv_SE: Lås upp extra funktioner med ACF PRO

en: Unlock Icon
sv_SE: Lås upp-ikon

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update %s
sv_SE: Uppdatera %s

en: Update Available
sv_SE: Uppdatering tillgänglig

en: Update File
sv_SE: Uppdatera fil

en: Update Icon
sv_SE: Uppdatera-ikon

en: Update Image
sv_SE: Uppdatera bild

en: Update Information
sv_SE: Uppdateringsinformation

en: Update Item
sv_SE: Uppdatera objekt

en: Update Plugin
sv_SE: Uppdatera tillägg

en: Update Tag
sv_SE: Uppdatera etikett

en: Update a field on the selected values, referencing back to this ID
sv_SE: Uppdatera ett fält med de valda värdena och hänvisa tillbaka till detta ID

en: Updates
sv_SE: Uppdateringar

en: Upgrade Database
sv_SE: Uppgradera databas

en: Upgrade Notice
sv_SE: Uppgraderingsnotering

en: Upgrade Sites
sv_SE: Uppgradera webbplatser

en: Upgrade complete.
sv_SE: Uppgradering slutförd.

en: Upgrade failed.
sv_SE: Uppgradering misslyckades.

en: Upgrade to ACF PRO
sv_SE: Uppgradera till ACF PRO

en: Upgrade to ACF PRO to create options pages in just a few clicks
sv_SE: Uppgradera till ACF PRO för att skapa alternativsidor med bara några få klick

en: Upgrade to PRO
sv_SE: Uppgradera till PRO

en: Upgrading data to version %s
sv_SE: Uppgraderar data till version %s

en: Upload Icon
sv_SE: Ladda upp-ikon

en: Uploaded To This Item
sv_SE: Uppladdat till detta objekt

en: Uploaded to post
sv_SE: Uppladdat till inlägg

en: Uploaded to this %s
sv_SE: Uppladdad till denna %s

en: Uploaded to this post
sv_SE: Uppladdat till detta inlägg

en: Use AJAX to lazy load choices?
sv_SE: Använda AJAX för att ladda alternativ efter att sidan laddats?

en: Use Featured Image
sv_SE: Använd utvald bild

en: Use a stylized checkbox using select2
sv_SE: Använd en stiliserad kryssruta med hjälp av select2

en: Use as featured image
sv_SE: Använd som utvald bild

en: Useful for fields with a large number of rows.
sv_SE: Användbart för fält med ett stort antal rader.

en: User
sv_SE: Användare

en: User Array
sv_SE: Användar-array

en: User Form
sv_SE: Användarformulär

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User Object
sv_SE: Användarobjekt

en: User Role
sv_SE: Användarroll

en: User is equal to
sv_SE: Användare är lika med

en: User is not equal to
sv_SE: Användare är inte lika med

en: User unable to add new %s
sv_SE: Användare kan inte lägga till ny %s

en: Users
sv_SE: Användare

en: Users Icon
sv_SE: Ikon för användare

en: Users contain
sv_SE: Användarna innehåller

en: Users do not contain
sv_SE: Användarna innehåller inte

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose files.
sv_SE: Använder den inbyggda mediaväljaren i WordPress för att ladda upp eller välja filer.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose images.
sv_SE: Använder den inbyggda mediaväljaren i WordPress för att ladda upp eller välja bilder.

en: Validate Email
sv_SE: Validera e-post

en: Validation
sv_SE: Validering

en: Validation failed
sv_SE: Validering misslyckades

en: Validation successful
sv_SE: Validering lyckades

en: Value
sv_SE: Värde

en: Value contains
sv_SE: Värde innehåller

en: Value is equal to
sv_SE: Värde är lika med

en: Value is greater than
sv_SE: Värde är större än

en: Value is less than
sv_SE: Värde är mindre än

en: Value is not equal to
sv_SE: Värde är inte lika med

en: Value matches pattern
sv_SE: Värde matchar mönster

en: Value must be a number
sv_SE: Värdet måste vara ett nummer

en: Value must be a valid URL
sv_SE: Värde måste vara en giltig URL

en: Value must be equal to or higher than %d
sv_SE: Värdet måste vara lika med eller högre än %d

en: Value must be equal to or lower than %d
sv_SE: Värdet måste vara lika med eller lägre än %d

en: Value must not exceed %d characters
sv_SE: Värde får inte överstiga %d tecken

en: Values will be saved as %s
sv_SE: Värden sparas som %s

en: Various
sv_SE: Diverse

en: Vault Icon
sv_SE: Ikon för valv

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Video (alt) Icon
sv_SE: Alternativ video-ikon

en: Video Icon
sv_SE: Videoikon

en: View %s
sv_SE: Visa %s

en: View Field
sv_SE: Visa fält

en: View Field Group
sv_SE: Visa fältgrupp

en: View Item
sv_SE: Visa objekt

en: View Items
sv_SE: Visa objekt

en: View Post
sv_SE: Visa inlägg

en: View Post Type
sv_SE: Visa inläggstyp

en: View Posts
sv_SE: Visa inlägg

en: View Pricing & Upgrade
sv_SE: Visa priser och uppgradering

en: View Site Icon
sv_SE: Visa webbplats-ikon

en: View Tag
sv_SE: Visa etikett

en: View Taxonomy
sv_SE: Visa taxonomi

en: View details
sv_SE: Visa detaljer

en: Viewing back end
sv_SE: Visar back-end

en: Viewing front end
sv_SE: Visar front-end

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Visibility Icon
sv_SE: Ikon för synlighet

en: Visible on the frontend and in the admin dashboard.
sv_SE: Synlig på front-end och i adminpanelen.

en: Visit website
sv_SE: Besök webbplats

en: Visual
sv_SE: Visuellt

en: Visual & Text
sv_SE: Visuell och text

en: Visual Only
sv_SE: Endast visuell

en: Volume Off Icon
sv_SE: Ikon för volymavstängning

en: Volume On Icon
sv_SE: Ikon för volym på

en: WP Engine logo
sv_SE: WP Engine-logga

en: WYSIWYG Editor
sv_SE: WYSIWYG-redigerare

en: Warning Icon
sv_SE: Varningsikon

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
sv_SE: Vi är fanatiska när det gäller support och vill att du ska få ut det bästa av din webbplats med ACF. Om du stöter på några svårigheter finns det flera ställen där du kan få hjälp:

en: We do not recommend using this field in ACF Blocks.
sv_SE: Vi avråder från att använda detta fält i ACF-block.

en: Week Starts On
sv_SE: Veckan börjar på

en: WhatsApp Icon
sv_SE: WhatsApp-ikon

en: Widgets
sv_SE: Widgetar

en: Width
sv_SE: Bredd

en: WordPress Icon
sv_SE: WordPress-ikon

en: WordPress Version
sv_SE: WordPress-version

en: Wrapper Attributes
sv_SE: Omslagsattribut

en: Xing Icon
sv_SE: Xing-ikon

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes (alt) Icon
sv_SE: Alternativ ja-ikon

en: Yes Icon
sv_SE: Ja-ikon

en: YouTube Icon
sv_SE: YouTube-ikon

en: Your license key is defined in wp-config.php.
sv_SE: Din licensnyckel är angiven i wp-config.php.

en: Zoom
sv_SE: Zooma

en: [ACF shortcode value disabled for preview]
sv_SE: [ACF-kortkod inaktiverad för förhandsvisning]

en: and
sv_SE: och

en: class
sv_SE: klass

en: copy
sv_SE: kopiera

en: is developed and maintained by
sv_SE: utvecklas och underhålls av

en: is equal to
sv_SE: är lika med

en: is not equal to
sv_SE: är inte lika med

en: layout | layouts
sv_SE[0]: layout
sv_SE[1]: layouter

en: layouts
sv_SE: layouter

en: movie
sv_SE: film

[ctx: noun]
en: Clone
sv_SE: Klona

[ctx: noun]
en: Select
sv_SE: Välj

en: or
sv_SE: eller

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
sv_SE: %1$s av %2$s

[ctx: post status]
en: Active
sv_SE: Aktivt

[ctx: post status]
en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

[ctx: post status]
en: Registration Failed
sv_SE: Registrering misslyckades

en: post type
sv_SE: inläggstyp

en: red : Red
sv_SE: röd : Röd

en: taxonomy
sv_SE: taxonomi

[ctx: verb]
en: Edit
sv_SE: Redigera

[ctx: verb]
en: Select
sv_SE: Välj

[ctx: verb]
en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: width
sv_SE: bredd

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
sv_SE: {available} {label} {identifier} tillgänglig (max {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
sv_SE: {required} {label} {identifier} krävs (min {min})

en: ← Go to %s
sv_SE: ← Gå till %s

en: ← Go to tags
sv_SE: ← Gå till etiketter
